e
sv

ABD Gelir İdaresinden Sürpriz Bitcoin ATM’leri Kararı!

46 Okunma — 07 Temmuz 2022 12:06
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ABD’nin Gelir İdaresi olarak bilinen IRS yöneticisi John Fort, 15 Kasım tarihinde yaptığı yeni bir açıklamada Bitcoin (BTC) ATM’lerinin doğurduğu vergi sıkıntısını incelemeye başladıklarını ve bu konuda yeni regülasyonlar üretilebileceğini belirtti.

Bloomberg‘in aktardığı habere göre IRS kripto para ATM’leri yoluyla vergi kaçırma yöntemini kolluk kuvvetleri ile beraber incelemeye aldı ve yakında ciddi bir operasyon başlatabilir:

IRS, Kripto Para Yatırımcılarına Yükleniyor Coin ATM Radar’ın son verilerine göre ABD içerisinde faaliyette olan 4.129 Bitcoin ATM’si var ve bunlar belirli bir işlem ücreti karşılığında insanların kripto para birimi alıp satmasını sağlıyor. Bloomberg her ABD şehrinde en az 1 tane böyle cihaz bulunduğunu belirtmekte. Fort, ATM’lerin KYC olarak bilinen müşteri tanıma regülasyonlarına uyduğunu belirttikten sonra, bazı kişilerin yine de bu yolla vergi kaçırabildiğini bildiklerini itiraf etti.

IRS kripto para teknolojisine yönelik uyarılarını arttırmaya başladı ve bundan yaklaşık 3 ay önce Coinbase müşterilerinin vergilerini yanlış bildirdiklerine yönelik bir uyarı yayınlamıştı. İlgili haberi ve uyarıyı buradan okuyabilirsiniz.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

ABD Gelir İdaresinden Sürpriz Bitcoin ATM’leri Kararı!