e
sv

Akzo Nobel hisseleri, CEO’nun ayrılık haberinin ardından altüst oldu

39 Okunma — 06 Temmuz 2022 12:20
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yazar – Scott Kanowsky

Investing.com – Akzo Nobel NV (AS:AKZO) Salı günü %3 üzerinde düşüş yaşadı. Avrupa’nın en büyük boya üreticisi, yeni CEO olarak Thierry Vanlancker yerine Gregoire Poux-Guillaume’nun geleceğini açıkladı.

Vanlancker’ın görev süresi bittikten sonra Kasım ayında Poux-Guillaume koltuğu devralacak. Bu sürecin hissedarlar tarafından onaylanması gerekiyor ve Eylül ayında olağanüstü bir genel toplantıda oylama yapılacak.

Poux-Guillaume Akzo Nobel’e katılmadan önce endüstriyel mühendislik şirketi Sulzer (SIX:SUN) ve General Electric’in (NYSE:GE) yenilenebilir enerji birimi GE Grid Solutions’da CEO olarak çalışıyordu. Özel sermaye grubu CVC Capital Partners’ta da kıdemli yöneticiydi.

Akzo Nobel Başkanı Nils Smedegaard, bir açıklamada hizmetlerinden dolayı Vanlancker’a teşekkür etti.

Vanlancker’ın ayrılık kararından kısa süre önce grup, bu ayın başlarında ikinci çeyrek için kâr uyarısı çıkarmıştı. Akzo Nobel, boya ve kaplama biriminin, özellikle Çin’deki kısıtlamalardan ve Avrupa’da zayıflayan talepten çok yara aldığını söyledi.

Şirket, piyasadaki son volatilitenin çeyrek dönemlik performansı üzerinde “ciddi bir etkisi” olduğunu ancak 2023 yılı için 2 milyar euro’luk vergi öncesi gelir hedefini bozamayacağını da belirtti.

Akzo Nobel ikinci çeyrek kazanç raporunu 20 Temmuz’da paylaşacak.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Akzo Nobel hisseleri, CEO’nun ayrılık haberinin ardından altüst oldu