e
sv

Beste Naz Süllü: ‘Güçlenen Dolar Borsalardan Çekilen Rekor Bitcoin İkilemi Fiyatı 20.000$’da Sabit Bıraktı’

55 Okunma — 10 Temmuz 2022 12:16
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, kripto para piyasalarında yaşanan gelişmeler ışığında yaptığı değerlendirmelerde şu sözleri kullandı;

“Finansal piyasalar güçlü dolar tarafından baskılanırken, endeksler, emtialar ve kripto paralar kıymet kaybı yaşıyor. Dolar endeksi 106,50 düzeyine yükselerek 2002’den bu yana en yüksek düzeyine yükseldi. EUR/USD paritesi 1,02’lere gerileyerek o da son 10 yılın en düşük düzeyine geriledi. DXY’nin düşeceğine dair açılan short vadeliler yavaş yavaş kapanmaya devam ediyor. EUR/USD paritesinin 1:1 olacağına ait kontratlar da %60 olasılıkla fiyatlanıyor. Yani yatırımcılar doların daha kuvvetli kalacağına ait durumlar açıyor. Sıkça lisana getirdiğimiz korelasyonlar ise Bitcoin -DXY aksi istikamete işaret ediyor. Bu nedenle DXY’deki bu artış başta Bitcoin olmak üzere altcoinleri negatif etkiliyor. Kripto para piyasalarına para girişleri şimdi başlamadı fakat öteki yanda haziran ayı boyunca 151 bin adet Bitcoin’in borsalardan çekilmesi de yatırımcıların uzun vadeli Bitcoin durumlarına yönlenmeye başladığını gösteriyor. Bitcoin ortalama fonlama oranında toparlanma görülürken, 20.000$ fiyat düzeylerinde konsolide olmaya çalışan Bitcoin var. Tekrar de para girişlerini görene kadar kısa vadeli durumlarla devam edeceğiz. Cardano, Metaverse projesi olan Cardalonia’nın tokenı LONIA satışına başlıyor. Ön satışın talep görmesi ADA fiyatları açısından destekleyici olabilir. Bitcoin’i teknik olarak ele aldığımızda son 3 gündür yapmış olduğu hareketlerde taban ve zirve düzeylerinin yükseldiğini ve çok kuvvetli olmasa da alım hacminin olduğu görülüyor. Daha evvel kırdığı alçalan trendini dün test edip kırdığını onaylayan Bitcoin 19.400$ gerisine inmediği sürece 22.000$ düzeyine hakikat atak yapabilir. Yeniden de güçlü dolar kripto paraları baskılıyor. Lakin 19.400$ gerisi stop loss gitmek koşulu ile kısa uzaklıklı yükselişler değerlendirilebilir”

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü

Beste Naz Süllü

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy idare şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri ortasında imzalanacak yatırım danışmanlığı mukavelesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların şahsî görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Bybit Türkiye

Sıradaki içerik:

Beste Naz Süllü: ‘Güçlenen Dolar Borsalardan Çekilen Rekor Bitcoin İkilemi Fiyatı 20.000$’da Sabit Bıraktı’