e
sv

Birleşik Krallık, DeFi Vergilendirmesiyle İlgili Yetkililerden Görüş İstiyor

64 Okunma — 09 Temmuz 2022 00:52
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Birleşik Krallık hükümeti, merkeziyetsiz finans (DeFi) faaliyetlerinin vergilendirilmesi konusunda yatırımcılardan, profesyonellerden ve şirketlerden görüş istedi.

Birleşik Krallık’tan DeFi Adımı

Birleşik Krallık hükümeti, merkeziyetsiz finans (DeFi) faaliyetlerinin vergilendirilmesi konusunda yatırımcılardan, profesyonellerden ve şirketlerden görüş istediğini belirtti.

Salı günü yapılan bir duyuruya nazaran, hükümet bilhassa kripto varlık kredilerinin vergilendirilmesi ve staking hakkında araştırma yapmak istiyor. Duyuruda şu sözler yer aldı:

Hükümet, bu faaliyette bulunan vergi mükellefleri için idari yüklerin ve maliyetlerin azaltılıp azaltılamayacağını, vergi muamelesinin ilgili süreçlerin altında yatan iktisatla daha güzel uyumlu hale getirilip getirilemeyeceğini araştırmakla ilgileniyor.

Konuyla ilgili görüşlerinin aktarmak isteyenlerin 31 Ağustos’a kadar bunu yapmaları gerekiyor.

Ayrıca hatırlatacak olursak, geçtiğimiz günlerde Birleşik Krallık hükümeti, UST’nin çöküşünün akabinde stablecoin’lerin denetlenmesi için Merkez Bankasına daha fazla yetki vermek istediğini belirtmişti. Birleşik Krallık hükümeti, finansal istikrara ziyan gelmemesi için ek güvenlik tedbirleri alacağını, bu bağlamda, merkez bankasına daha fazla güç vermek istediğini aktarmıştı.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Birleşik Krallık, DeFi Vergilendirmesiyle İlgili Yetkililerden Görüş İstiyor