e
sv

Bu Modele Göre, Bitcoin’in Bir Milyon Dolar Olacağı Tarih Belli Oldu

88 Okunma — 09 Temmuz 2022 12:06
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kripto para sektörünün lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyat durumu ve olası uzun vadeli tahminleri, çok sık yapılan bir şey olarak karşımıza çıkıyor. Sektörün önde gelen isimleri rutin ve sık olarak Bitcoin fiyatına ilişkin uzun vadeli ön görülerini paylaşıyorlar.

Ancak bu durum, farklı bir şekilde yeniden ortaya çıktı. Bein Crypto adlı haber sitesi, konuyla ilgili olarak bir araştırma yaptı ve Bitcoin fiyatının sadece enflasyondan etkilenen hali ile ne zaman bir milyon dolara çıkacağını araştırdı.

Yapılan araştırmada izlenen metod ise ilgi çekici. Buna göre, her yıl yüzde ikilik bir enflasyon oranı sabit kabul edildi. Yani, bir milyon dolarlık bir fonun, satın alma gücü her yıl yüzde 2 oranında azalacaktı. Bu esnada bitcoin’de enflasyon diye bir kavram olmadığı için BTC fiyatının da şu anki halinden her yıl yüzde 2 oranında artacağı belirtildi.

Bu modele göre, Bitcoin fiyatı; 1 milyon dolarlık rakama, başka hiçbir dış etmen ya da artış olmadan 2250 yılında ulaşacak.

Ancak elbette bu sadece enflasyondan arındırılmış bir model baz alınarak yapılmış bir hesaplama. Bitcoin’in bu yolda yaşacağı artış ya da inişler, bu hesaplamaya dahil edilmedi.

Bu Modele Göre, Bitcoin’in Bir Milyon Dolar Olacağı Tarih Belli Oldu yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Bu Modele Göre, Bitcoin’in Bir Milyon Dolar Olacağı Tarih Belli Oldu