e
sv

Çin Kripto Para Hamlesini Büyüttü!

61 Okunma — 07 Temmuz 2022 00:42
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bir zamanlar sadece lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yasaklanması ile anılan Çin, son aylarda bunu tamamen değiştirdi ve kripto paraların altyapısını oluşturan devrimsel blockchain teknolojisine son hız yatırım yapmaya başladı.

Askerlere Kripto Para Verilecek Çin Başkanı Xi Jinping’in ulusal kanalda yaptığı açıklamalar blockchain’e yönelik olsa da, bu aslında kripto para birimleri için de büyük bir müjde olarak algılandı. Daha sonra kripto paralarla ilgili ilk yasasını da onaylayan Çin, resmen bir FOMO başlattı ve Bitcoin’in 10.000 dolara çıkmasına yardımcı oldu.

Şimdi yeni ortaya çıkan bir habere göre ise Jinping kripto para hamlesini büyütmeye karar verdi. Çin ordusunda yer alan askerlere sergiledikleri performansa göre kripto para ödülleri verileceği belirtilmekte. Orduya bağlı bir gazete olan PLA Daily’nin aktardığı haberde blockchain hamlesinin ilerlemesi durumunda askerlere kripto para ile ödeme yapılacağı bizzat doğrulandı.

İlk eğitim aşamalarında eğitmenlerinden yüksek not alan askerlerin ödüllendirileceğini belirten ordunun basın kaynağı, buna ek olarak belirli görevlerin tamamlanması ve olağanüstü durumların üstesinden gelinmesi konularında da benzer ödüllerin verilebileceğini açıkladı.

Çin bundan kısa süre önce yapılan başka bir açıklamada da 2023 yılına kadar blockchain teknolojisine yapılan yatırımı 2 milyar dolara kadar çıkartmak istediğini belirtmişti. Görünüşe göre Asya’nın süper gücü hem kripto para hem de blockchain açısından lider olma konusunda kararlı.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Sıradaki içerik:

Çin Kripto Para Hamlesini Büyüttü!