e
sv

Çin Ordusu da Blockchain’e Geçiş Yapıyor

66 Okunma — 09 Temmuz 2022 00:40
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son dönemde Blockchain ile ilgili olarak başkan Ji Xinping’in açıklamaları ile adeta şaha kalkan Çin, bu alanda yaptığı hamlelere bir yenisini daha ekledi.

Çin basınında konuyla ilgili olarak çıkan haberlere göre Çin Ordusu, gelecek dönemde Blockchain teknolojisinden faydalanmayı düşünüyor.

Orduda konuyla ilgili olarak ciddi çalışmalar yapıldığı belirtilirken, buna ek olarak ordu mensuplarına özel bir token çıkartılmasının da gündemde olduğu ifade edildi.

Çin’in Blockchain teknolojisi ile askeri alandaki eğitimi daha da iyileştireceği ve aynı zamanda çok daha efektif bir şekilde bu süreci ele alacağı belirtildi.

Bu çıkarılması beklenen tokenler ile de, orduda iyi işlerin altına imza atan personele bu tokenlerin dağıtılacağı ve onların daha sonra çeşitli mal ya da hizmetlerin satın alımında kullanılabileceği belirtildi.

Ancak buna karşın tokenin net bir resmi değeri olmayacağı da ifade ediliyor. Çin’de bilindiği gibi kripto paralara karşı yasak devam ediyor.

Konuya yakın kaynakların aktardığı bilgilere göre, Çin Blockchain konusunda gerçekten de son derece ciddi. Bu tarz hamleler ile Çin’in rakip ülkelerden birkaç adım öne çıkmak istediği ve yeni dönemin en büyük aktörü olmayı hedeflediği ifade ediliyor.

Çin Ordusu da Blockchain’e Geçiş Yapıyor yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Çin Ordusu da Blockchain’e Geçiş Yapıyor