e
sv

Circle CEO’su, USDC Hakkındaki Söylentileri Yalanladı

81 Okunma — 08 Temmuz 2022 00:52
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Circle CEO’su Jeremy Allaire, USDC stablecoininin çöküşün eşiğinde olduğuna dair söylentileri yalanladı.

Jeremy Allaire, hafta sonu Twitter hesabı üzerinden bir tweet dizisi paylaştı. CEO, USDC’nin çöküşün eşiğinde olduğu biçimindeki söylentileri yalanlarken; şirketin şimdiye kadarki en güçlü durumunda olduğunu söyledi.

Kripto topluluğunun tedirginliği anladığını söyleyen Allaire, sözlerini desteklemek için USDC’nin likidite durumu hakkındaki son raporlarını da paylaştı.

Söz konusu söylentiler, şirketin Signature ve Silvergate üzere kripto bankalarına yapması gereken büyük faiz ödemeleri nedeniyle USDC rezervlerini temerrüde düşme riskiyle karşı karşıya olduğu biçimindeydi.

En büyük ikinci stablecoin olan USDC, Genesis, BlockFi, Celsius, Galaxy ve Three Arrows Capital (3AC) üzere likidite krizi yaşayan/iflas eden şirketlerin borç verme faaliyetlerde kullanılıyor. Allaire bu nedenle USDC’nin rezervleri ile borç verme piyasalarında kullanılan USDC ortasında fark olduğunu da açıkladı ve şu tabirleri kullandı:

“Düzenlenmiş, incelenmiş ve şeffaf olan USDC rezervleri ile Circle’ın dışında, borç verme piyasalarında kullanılan USDC ortasında da bariz bir düzensizlik var.”

Boston merkezli Circle, Şubat ayında 9 milyar dolar değerlemeye ulaşmıştı.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Circle CEO’su, USDC Hakkındaki Söylentileri Yalanladı