e
sv

“Dolar Tasarruf Ekonomisi Konusunda Başarısız Oldu”

55 Okunma — 07 Temmuz 2022 00:24
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Önemli Bitcoin savunucularından olan Pierre Rochard Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, Amerikan dolarının “tasarruf ekonomisi” konusunda başarısız olduğunu dile getirdi. Bu durum geleneksel para birimlerinin değerlerinin korunmasının giderek daha zor bir hal aldığını gösterirken kripto para birimleri için de olumlu bir tutum olarak karşımıza çıkıyor.

Tasarruf Ekonomisi Rochard konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Rochard’ın bu ifadeleri geleneksel para birimlerini savunan kesimler tarafından tepkiyle karşılandı. Doğal olarak Bitcoin savunucuları bu konuda Rochard’ın destekçisi konumda yer aldı. Ayrıca bu ifade geleneksel para birimleri dışında kalan ve kripto para birimlerinin de içinde olduğu farklı yatırım araçlarının daha da popülerleşeceği şeklinde de yorumlanabilir.

Kripto para birimi topluluğunun halihazırda bu fikirde olması şaşırtıcı değil. Ayrıca gerçek şu ki, ABD Doları son 100 yılda değerinin büyük çoğunluğunu kaybetti ve bu durum bugün de devam ediyor. Aşağıdaki grafikte de 100 yıl içinde ABD dolarının alım gücünün nasıl bir çizgi izlediği açıkça görülüyor.

Enflasyon Bu durumun oluşmasını sağlayan sebep bilindiği gibi enflasyon… Daha önce de defalarca dile getirdiğimiz gibi ABD hükümeti her sıkışıklıkta dolar basıyor ve piyasaya giren dolar doğal olarak paranın değerini düşürüyor. Bu da enflasyonun günden güne artmasını sağlıyor.

Ayrıca daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi Federal Rezerv’in bastığı para Bitcoin’in toplam değerini geride bırakarak ciddi enflasyon oranlarına sebep oldu.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

“Dolar Tasarruf Ekonomisi Konusunda Başarısız Oldu”