e
sv

Japon Kripto Borsası Bitpoint Hack Saldırısına Uğradı

81 Okunma — 15 Mayıs 2022 14:57
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Japon Kripto Borsası Bitpoint, XRP, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri içeren kesimlerde 32 milyon dolar kaybettikten sonra tüm hizmetleri askıya aldı. Bitpoint 12 Temmuz’da resmi bir duyuruda bulundu. 32 milyon dolar değerindeki kaybın 23 milyonu borsanın müşterilerine aitti. Geri kalan 9,2 milyon ise borsanın kendisinindi.

Bloomberg, Bitpoint’in ana şirketi Remixpoint Inc.’in hisselerinin olayla ilgili haberleri takiben % 19 oranında değer kaybettiğini açıkladı. Ve Tokyo’da saat 1.44’den itibaren aşırı miktarda satış emirleri nedeniyle ticaret yapılmadığını bildirdi.

XRP ve Bitcoin’in yanı sıra, etkilenen sıcak cüzdanlarda Litecoin (LTC) ve Ethereum (ETH) da dahil olmak üzere toplam beş farklı kripto para birimi depolanmıştı. Bitpoint’in açıklamasında borsanın soğuk cüzdanlarının zarar gördüğü bildirilmediği belirtildi.

Bitpoint, Bloomberg’e göre geniş çaplı endüstri işletmelerinin denetimleri sırasında Japonya’nın mali düzenleyicisi Mali Hizmet Ajansı’ndan (FSA) bir iş geliştirme emri almış olan birçok yerel kripto borsalarından biriydi.

Daha önce bildirildiği gibi, Japonya’da Ocak 2018’de, Coincheck borsasında 534 milyon dolarlık rekor kıran hack, coinlerin düşük güvenlikli sıcak bir cüzdanda saklandığı gerçeğine bağlanıyordu.

2019 Mayısında üst düzey kripto borsası Binance 40 milyon dolarlık bir hack saldırısına uğramıştı. Bu dönem içinde ise en az sekiz kripto borsası ve en son Singapur merkezli Bitrue büyük çaplı hack olaylarının hedefi oldu.

The post Japon Kripto Borsası Bitpoint Hack Saldırısına Uğradı appeared first on Kripto Para Haberleri Lideri.

Sıradaki içerik:

Japon Kripto Borsası Bitpoint Hack Saldırısına Uğradı