e
sv

JPMorgan’a göre Netflix’le ilgili temel kaygılar sürüyor

42 Okunma — 09 Temmuz 2022 12:36
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yazar – Sam Boughedda

JPMorgan analisti Doug Anmuth, bugün yatırımcılara Netflix (NASDAQ:NFLX) ile ilgili temel kaygıların devam ettiğini söyledi.

Hisse senedinde “nötr” derecesi ve 230 dolarlık fiyat hedefine sahip olan Anmuth, “hissiyatın genel olarak temkinli görünmeye devam ettiğini” sözlerine ekledi.

Temel kaygılar arasında zorlu bir makro çevrede, hesapların birden fazla kişiyle paylaşılması ve reklam konusundaki girişimlerinin zamanlaması ve sonuçlarıyla ilgili belirsizlik, ikinci yarıda ve 2023’te abonelikle ilgili sınırlı görüş ve “N-T katalizörünün olmayışı” bulunuyor.

“Son haftalarda ilgi, NFLX’in Cannes & NFLX ürününün birden fazla potansiyel ortakla buluştuğunu doğrulayan eş CEO’su Ted Sarandos ile reklam destekli kategorisi üzerinde yoğunlaştı. NFLX’in reklam destekli bir plan sunumunun aciliyetini artırdığını düşünüyoruz.”

JPMorgan Netflix’in, hesap paylaşımlarıyla ilgili yoğun çabaları ile reklam destekli kategorisinin sunumunu aynı zamana getirmeye çalışacağını düşünüyor.

“Dünya genelinde 100 milyon hesap paylaşımının bir kısmına bile sınırlama getirilmesi fiyat artışı olarak düşünülebilir. Reklam destekli kategoriyi bu girişimlerle aynı zamanda sunmak, daha düşük maliyetli bir opsiyon sunarak üyeler üzerindeki etkiyi kısmen dengeleyebilir. NFLX’in bu girişimlerde zamanla başarılı olabileceğine inanıyoruz ancak Temel/Standart/Premium planlardan reklam destekli bir kategoriye geçme konusundaki belirsizliğin yanında abone büyümesindeki yavaşlama karşısındaki ‘zorlayıcı’ mücadelesi, yatırımcılar üzerinde baskı yaratmaya devam ediyor.”

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

JPMorgan’a göre Netflix’le ilgili temel kaygılar sürüyor