e
sv

Ledger’ın Kurucusundan Dijital Euro Çıkışı

70 Okunma — 07 Temmuz 2022 12:16
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kripto para sektörünün en büyük donanım cüzdanı üreticilerinden birisi olan Ledger’in kurucusu Éric Larchevêque, yaptığı açıklamada Avrupa Birliği ülkelerinin kendi kripto parasını üretmesi gerektiğini söyledi.

Son dönemde Libra ve Çin’in dijital Yuan projesi ile devlet destekli dijital para fikirleri, çok daha fazla oranda ana akım medyada yer almaya başladı. Bu durum ile ilgili olarak konuşan başarılı yönetici, AB’nin kendi dijital parasını geliştirmesi ile birlikte birlik ülkelerinin çok daha iyi bir süreç yöneteceklerini söyledi.

AB ülkelerinin bu sayede Blockchain teknolojisinin nimetlerinden de faydalanmasının mümkün olduğunu söylerken, başarılı isme göre dijital Euro, AB bölgesi üyelerini de ekonomik anlamda kalkındıracak bir başarıya sahip olabilir.

Daha önce Avrupa Merkez Bankası da bu alanda bir fikir belirtmiş ve süreç ile ilgili olarak bazı yorumlar yapmıştı. Ancak şu aşamada bu tarz bir projenin gerçekleşme ihtimalinin son derece düşük olduğunu da ifade etmek gerekiyor. Öyle ki, şu anda AB’nin Brexit gibi büyük bir sorunu var iken, dijital para fikrinden öte, yapılacak ticaret anlaşmaları ve diğer süreçler gündemde öncelikli sırada yer alıyor.

Ledger’ın Kurucusundan Dijital Euro Çıkışı yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Ledger’ın Kurucusundan Dijital Euro Çıkışı