e
sv

LUNA (LUNA) Nedir? Nasıl Çalışır?

73 Okunma — 06 Temmuz 2022 00:42
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

LUNA kripto para birimi, Terra isimli DPoS Blockchain’i temelli bir platformu destekleyen varlık olarak karşımıza çıkıyor. LUNA madencileri Terra platformunda istikrarı ve güvenliği sağlıyorlar. Terra platformu da tüm ekonomik koşullarda işlem ücretlerinden madencilere ödüller sunuyor.

LUNA (LUNA) Nedir? LUNA ile ilgili detaylı bilgileri edinebilmek için öncelikle Terra platformunu incelemek gerekiyor.

Platform öncelikle fiyat destekli bir kripto para birimi ile kitlesel benimsenmeyi arttırmayı hedefliyor. Ardından ölçek büyüdükçe,Terra’nın, yeni nesil merkezsiz uygulamalar için yeni bir finansal altyapıya dönüşmesi amaçlanıyor.

Merkezsiz bir stablecoin’in piyasada yer alması gerektiğini ifade eden Terra platformu, kripto para birimlerinin finansal alanı değiştirme potansiyeli olduğunu belirtiyor. Ancak yapılan açıklamalara göre volatilite kitlesel kabul için büyük bir engel olmaya devam ediyor. Terra ise bu noktada yeni küresel para birimi haline gelmek üzere tasarlanmış bir kripto para birimi sunuyor.

Bunların yanında Terra platformu kesin bir benimsenme yol haritası belirlediklerini ifade ediyor. Platform, yalnızca kasada duran ve kullanılmayan bir para biriminin bir işe yaramayacağını ve bu sebeple yıllık işlem hacminde 25 milyar dolar ve 45 milyon müşteri hedeflediklerini dile getiriyor.

Öte yandan bilindiği gibi uzun zamandır geleneksel finansal kurumlar yenilikleri göz ardı etmeye çalışıyor. Bir para biriminin ötesinde Terra, yıkıcı finansal dApp’ler için açık kaynaklı bir platform olarak karşımıza çıkıyor.

LUNA Nasıl Çalışır? Terra, genişlettiği algoritması ve tedarik sözleşmeleri ile fiyat istikrarı sağlayan bir para protokolü olarak karşımıza çıkıyor. Terra, madencilik faaliyetlerinin yarattığı seigniorage’ı işlem uyarıcı olarak kullanıyor böylece benimsemeyi kolaylaştırıyor. Luna ise Terra platformunda kullanılan bir dijital varlık konumunda yer alıyor.

LUNA madencileri Terra platformunun güvenliğini ve istikrarını sağlarken işlem ücretlerinden ödüller kazanıyor.

Bunların yanında Terra platformu geleceğin ödeme sistemi sloganıyla sunduğu CHAI sistemi ile de daha düşük ücretler ve daha büyük avantajlar sunuyor. CHAI, Terra Blockchain’i üzerinde yer alıyor ve bir ödeme ağı olarak hizmet veriyor.

LUNA Nereden Alınır? Kore’nin önde gelen e-ticaret platformu TicketMonster’ın eski CEO’su olan Daniel Shin’in kurduğu Terra platformunun kripto para birimi LUNA’yı KuCoin ve Coinone gibi kripto para borsalarından temin edebilirsiniz.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Sıradaki içerik:

LUNA (LUNA) Nedir? Nasıl Çalışır?