e
sv

Meta, NFT’leri Planlarını Değişmediğini Açıkladı

87 Okunma — 10 Temmuz 2022 00:52
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

NFT bölümü her geçen gün gelişme kaydederken, bu alandaki yapılan çalışmalarda sürat kazanmış durumda. Bilindiği üzere Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın ana şirketi olan Meta, geçtiğimiz aylarda Instagram’da NFT’leri test etmeye başlamıştı. Bu mevzuda çalışmalarını sürdüren Meta’dan yeni atak geldi. Şirket, ABD’li içerik oluşturucular için Facebook’ta NFT’leri kullanıma sunmaya başladı. Bunun üzerine Meta kripto piyasasındaki dalgalanmalara karşın NFT atağına devam edeceğini söyledi.

Meta, NFT’leri Planları Hiçbir Halde Değiştirmeyecek

Meta’nın yeni fintech lideri Stephane Kasriel, yaptığı bir röportajda, şirketin NFT’ler konusundaki planlarının hiçbir formda değişmediğini söyledi.

Stephane Kasriel husus ile ilgili olarak şunları söyledi:

Meta’nın gördüğü fırsat, bugün uygulamalarımızı kullanan yüz milyonlarca yahut milyarlarca insan için dijital koleksiyon eserleri toplayabilmek ve orada potansiyel olarak sanal ve dijital eserler yaratabilecek.

Ek olarak Meta, NFT’leri, içeriklerinden para kazanmanın bir yolunu sunarak, aksi takdirde TikTok’a sürüklenebilecek. Son olarak belirtmek gerekirse bu ayın başında Meta Facebook’ta seçilen kullanıcılar ortasında Polygon ve Ethereum tabanlı NFT’leri test etmeye başladı.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Meta, NFT’leri Planlarını Değişmediğini Açıkladı