e
sv

MicroStrategy, 10 milyon dolarlık Bitcoin aldığını duyurdu

66 Okunma — 08 Temmuz 2022 00:10
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Investing.com – Bugün, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Twitter üzerinden şirketinin yeni Bitcoin alımını duyurdu.

MicroStrategy Bitcoin biriktirmeye devam ediyor

Bitcoin fiyatı, 20.000 doların altında sarktığı geçtiğimiz günlerde tüm gözler portföyünden en çok Bitcoin’i bulunduran kurumsal şirket olan MicroStrategy’ye çevrilmişti. Hatta piyasa gündemini meşgul eden tartışmalar arasında Bitcoin teminatlı kredi kullanan şirketin, kredisinin BTC düşüşünden dolayı tasfiye riskiyle karşı karşıya kaldığı ve Bitcoin satım sürecine girebileceğine dair iddialar vardı.

Küresel yazılım şirketi, bu söylentilere karşılık tasfiye gibi bir riskin olmadığını olası bir olumsuzlukta BTC teminatı eklemeye devam edecekleri yönünde açıklamalar yaparak piyasaya bir nebze güven verdi. Ayrıca MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, her fırsatta Bitcoin’e olan güvenini vurgulamaya devam etti.

Bugün ise bu söylemlerin somut bir karşılığı olarak MicroStrategy, 20.817 dolar ortalama fiyatından 480 BTC (yaklaşık 10 milyon dolar) daha aldığı duyuruldu. Son alınan miktar ile birlikte MicroStrategy bilançosunda bulunan Bitcoin miktarı 129.699’a ulaştı. Yaklaşık 3,98 milyar dolara denk gelen Bitcoin’in şirkete maliyeti, son alım fiyatıyla birlikte BTC başına 30.644 dolara düştü.

Yazar: Günay Caymaz

Sıradaki içerik:

MicroStrategy, 10 milyon dolarlık Bitcoin aldığını duyurdu