e
sv

Morgan Stanley’den Wilson: “Yine bir ayı piyasası rallisi yaşanıyor”

46 Okunma — 05 Temmuz 2022 00:30
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yazar – Investing.com Ekibi

Bu yıl borsadaki %20 düşüşü doğru tahmin eden Morgan Stanley borsa stratejisti Michael Wilson, şimdi getirilerin düşüp düşmeyeceğini ve düşen petrol fiyatlarının boğa mı yoksa ayı mı olduğunu soruyor. Wilson, geçen hafta piyasanın bunu bir boğa yükselişi olarak yorumlarken kendisinin, bunun birkaç hafta daha devam etmesini beklediğini, düşük kazançların ayı piyasasının yeniden başlamasına yol açacağını belirtiyor.

“…Tahvil getirilerindeki son düşüş, hisse senetleri için pozitif bir gelişme olarak yorumlandı – ancak bizce yanlış bir okuma bu. Bu yönde bir okumanın devam etmesi için artan enflasyon beklentileri, bununla ilişkili daha az şahin olan bir Fed politikası, düşündüğümüzden daha dayanıklı bir ekonomik büyüme ve kazanç revizyonlarında yeniden yükseliş bağlamında getirilerin düşmeye devam ettiğini görmemiz gerekiyor. Bu faktörlerin kombinasyonu makul ancak bizce mümkün değil. Bu nedenle borsalardaki son yükselişi, en iyi durumda %5-7 daha artabilecek bir ayı piyasası rallisi olarak görüyoruz.”

Wilson S&P 500 endeksinin, önceki hafta seyrettiği en düşük seviyelerden 16,3x veya 1 tur daha yüksekte işlem gördüğünü söyledi. Kazançlarla ilgili artan endişe göz önüne alındığında bunun gerekçelendirilmesinin zor olduğunu da belirtti.

“Sonuç olarak kısa vadeli herhangi bir rallinin, ayı piyasasındaki bir toparlanmadan başka bir şey olmadığını ve ileride daha düşük seviyelere de ineceğini düşünmeye devam ediyoruz. Tek soru; (baz senaryoya göre) S&P 500 endeksinin 3.400-3.500 yakınında dibi gördüğü yumuşak bir iniş mi yapacağız yoksa (ayı senaryoya göre) endeksin 3.000 puanlara indiği bir resesyon mu göreceğiz?”

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Morgan Stanley’den Wilson: “Yine bir ayı piyasası rallisi yaşanıyor”