e
sv

SEC’ten Yeni Bitcoin ETF Kararı!

65 Okunma — 11 Temmuz 2022 00:22
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ABD‘nin finansal regülatörü Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, bundan yaklaşık iki ay önce reddettiği Bitwise Asset Management tarafından yapılan Bitcoin ETF başvurusunu yeniden gözden geçireceğini açıkladı.

18 Kasım tarihinde SEC’in sayfasında yayınlanan bildiride, o tarihlerde yeterliliklere sahip olmadığı ve manipülasyona açık olduğu gerekçesiyle reddedilen kural değişikliği başvurusunun bir kez daha kurul üyelerinin karşısına getirileceği belirtildi. SEC, Ekim ayında yaptığı açıklamada olası bir Bitcoin ETF’sinin yasa dışı eylemleri arttıracağının altını çizmiş ve şunları belirtmişti:

Bitcoin ETF’si İle İlgili Endişeler Sürüyor SEC, yeni Bitcoin ETF değerlendirmesi için yorum yapmak isteyen kişilerin 18 Aralık tarihine kadar bunu yapabileceğini belirtse de, Bitcoin ETF’sinin onaylanma şansı birçok kişi tarafından çok düşük olarak değerlendiriliyor. Piyasada balinaların etkisi ve manipülasyon yüzdesi düşmedikçe, Bitcoin ETF’si için onay şansı çok düşük seviyelerde yer alacaktır.

Findora’nın CEO’su Charles Lu ise geçtiğimiz tarihlerde ilk kripto para ETF onayı için kendi tahminini yayınlamış ve bunun yakın gelecekte mümkün olmayacağını, ciddi anlamda ilerleme kaydedildikten sonra belki bir şans elde edilebileceğini belirtmişti.

Bitwise yetkilileri ise bundan 1 ay önce tekrar başvuru yapacaklarını dile getirmişlerdi.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

SEC’ten Yeni Bitcoin ETF Kararı!