e
sv

Tether, Altına Endeksli Stablecoin’ini Tanıttı!

75 Okunma — 07 Temmuz 2022 12:20
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Toplam piyasa değerine göre hala dünyanın en büyük stablecoin‘i olan USDT‘nin arkasındaki Tether ekibi, yatırımcılar tarafından şeffaflık konusunda çok fazla eleştirilmelerine rağmen piyasaya yeni ürün sunmaktan vazgeçecek gibi durmuyor.

Tether Gold adıyla tanıtılan yeni kripto para birimi, 25 Aralık günü itibariyle piyasaya sürülebilir. Bitfinex ve Tether yönetiminin özellikle 25 Aralık tarihini gözüne kestirmesinin sebebi ise bunun Noel zamanına denk gelmesi olarak açıklanmakta. Noel döneminde kripto para sektörü genellikle çok sert hareketler yaşamakta ve bu yıl da benzeri gerçekleşebilir.

Bitfinex ve Tether CTO’su Paolo Ardoino konu hakkında yaptığı açıklamasında Tether Gold’un dijital para sektörüne beklenen özgürlüğü ve rahatlığı getirebileceğini belirttikten sonra sözlerine şunları ekledi:

Altın Destekli Stablecoin Furyası Aslında Tether bu fikrini geçtiğimiz haftalarda Paolo Ardoino’nun The Block ile yaptığı röportajı esnasında da dile getirmişti. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle piyasada yaklaşık 20 adet altına endeksli token mevcut ve bunlardan birisi de Tether’in rakibi Paxos’un Paxos Gold isimli stablecoin’i. Yine de Tether’in bu alana giriş yapması, birçok kripto para yatırımcısının aklını çelip rekabeti körükleyebilir.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Tether, Altına Endeksli Stablecoin’ini Tanıttı!