e
sv

Uprise, Terra Çöküşünde Müşteri Fonlarının Yüzde 99’unu Kaybetti

122 Okunma — 11 Temmuz 2022 00:48
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kripto para piyasalarındaki son durumun en büyük tetikleyicilerinden birisi olan Terra ekosisteminin çöküşü, yalnızca yayırımcıları değil, kripto odaklı şirketleri de etkiledi. Birçok projenin operasyonlarında aksamalar yaşarken birçok şirket çalışan sayısında azalmaya gitti. Bu şirketlerden birisi olan Uprise ise müşteri fonlarının yüzde 99’unu kaybetti.

Terra Çöküşü Uprise için Büyük Kayıplara Mâl Oldu

Seoul Economic Daily tarafından paylaşılan bir haberine nazaran, Güney Koreli kripto şirketi Uprise, mayıs ayındaki Terra-LUNA çöküşünde müşteri fonlarının yüzde 99’unun tasfiye edildiğini duyurdu. Bu varlıkların toplamı yaklaşık olarak 20 milyon ABD dolarına tekabül ediyor.

Yaşanan kaybın 3 milyon dolarlık kısmının şirketin kendi fonunu kapsadığı belirtilirken, Uprise mahallî basına verdiği demeçte, firmanın bir tazminat planı üzerinde çalıştığını vurguladı.

Şirket’in bir sözcüsü ise mevzu hakkında şu sözlere yer verdi:

“Piyasadaki beklenmedik büyük oynaklık nedeniyle müşteri varlıklarına ziyan verildiği doğrudur. Sanal varlık işiyle ilgili raporu yakında tamamlamayı planlıyoruz”

Son olarak Terra’nın lokal yoken’ı LUNA’daki düşüş, birçok kripto para şirketini derinden etkilediğini belirtelim. Bu şirketlerden birinin de hala düşüşün tesirleriyle uğraş etmeye çalışan Three Arrows Capital (3AC) oldu.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Uprise, Terra Çöküşünde Müşteri Fonlarının Yüzde 99’unu Kaybetti