e
sv

Uzmanlar Ethereum’u Yorumladı: Alım Fırsatı Mı Yoksa Tuzak Mı?

48 Okunma — 06 Temmuz 2022 12:54
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), kesinlikle yılın bu dönemlerinde bütün dikkatleri üzerine çekmesiyle bilinmekte. 2017 yılının boğa piyasasında da bu aylarda yükselişini belli eden ETH, uzmanlara göre önümüzdeki aylarda özellikle Constantinople hard fork’u ve Ethereum 2.0 güncellemesi ile ciddi bir hareketlenme yaşayabilir.

Ethereum’a Yükseliş Mi Geliyor?

TraxerXo isimli kullanıcı Ethereum’un ciddi bir düşüş yaşaması durumunda bir alım fırsatı ortaya koyacağını vurguladı. 180 doların üzerinde tutunmayı sürdüren ETH, geçtiğimiz haftalardaki fiyat seviyesinden aşağılarda olsa da, analistin değindiği gibi bir alım fırsatı yaratıyor olabilir.

Başka bir popüler kripto para analisti Galaxy ise Ethereum’un yılın bu döneminde ciddi yükseliş yaşadığını ve insanların ETH’nin Bitcoin’i (BTC) geride bırakacağına inandığını vurguladı.

Ethereum kısa vadede oldukça olumlu bir tablo çiziyor gibi gözükse de, CFTC Başkanı geçtiğimiz günlerde yaptığı bir uyarıda Ethereum 2.0 ile beraber ETH’lerin menkul kıymet ilan edilebilme riski taşıdığından söz etti. Bu da ETH fiyatını ciddi anlamda düşüşe sürükleyebilir. Görünüşe göre Ethereum kısa vadede olumlu, uzun vadede ise olumsuz haberlerle gündeme gelmekte ve piyasanın bunlara nasıl tepki vereceği merak ediliyor.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Uzmanlar Ethereum’u Yorumladı: Alım Fırsatı Mı Yoksa Tuzak Mı?