e
sv

Venezuela’da Emeklilere Petro ile İkramiye Verilecek

47 Okunma — 09 Temmuz 2022 00:32
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yaşadığı ciddi ekonomik sıkıntıların pençesinde geçtiğimiz yıl apar topar Petro adında bir kripto para çıkaran Venezuela’da halkın bu kripto paraya hiçbir ilgi göstermemesi, otoriteleri büyük bir hayal kırıklığına uğratmıştı.

Ülkedeki Bitcoin hacimleri rekor üstüne rekor kırarken, aynı dönemde Petro konusunda adeta yaprak kıpırdamamış olması, ciddi bir sorun yaratırken; Venezuela hükümeti ise, şu aşamada yaptıkları ile bu işi biraz da zorlama kararı almışa benziyor.

Başkan Maduro, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Noel öncesi emeklilere ikramiye vereceklerini ifade ederken, bu ikramiyeyi de Petro ile ödeyeceklerini açıkladı.

Ülkede, Petro ile ilgili olarak net bir alt yapı olmaması ve kullanımın tamamen dayatma ile yola çıkması, elbette ki vatandaşlar arasında bir rahatsızlığa da yol açmış durumda.

Konuyla ilgili olarak yapılan yorumlara bakılırsa, Venezuela hükümetinin pek de durmaya niyeti yok.

Ancak bu verilen ikramiyeler, özellikle de kripto paralar ile pek de içli dışlı olmayan yaşlı toplum için gerçekten de zorlayıcı bir süreç. Çünkü birçok kişi, bu kripto paraları nasıl kullanacağını ya da yerel para birimi olan Bolivar’a nasıl dönüştüreceğini dahi bilmiyor ve kaynağa da ulaşmakta zorlanıyor.

Venezuela’da Emeklilere Petro ile İkramiye Verilecek yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Venezuela’da Emeklilere Petro ile İkramiye Verilecek