e
sv

XRP Yatırımcıları, Bu Tuzağa Dikkat!

41 Okunma — 09 Temmuz 2022 00:28
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son dönemde kripto para sektöründe yaşanan dolandırıcılık ve diğer sıkıntıların boyutunda ciddi bir artış ortaya çıkmış durumda.

Sektörün giderek büyük bir ivme kazanması, bu durumun tehdidi ve riskini de arttırırken, kripto para sektörünün önde gelen isimleri de genelde bu konu ile ilgili olarak ciddi yorum ve uyarılar yapıyorlar.

İşte bu tarz dolandırıcılık örneklerinden bir tanesi daha geçtiğimiz günlerde yaşandı. Ripple şirketinin CEO’sunu taklit eden bir kişi, bir oyun kanalını hackledi ve XRP yatırımcılarını zor duruma düşürmeye çalıştı.

Geçtiğimiz günlerde yaklaşık 400 bin aboneye sahip olan oyun kanalının hacklenmesi ile birlikte, ortaya oldukça ilginç bir süreç çıktı.

İlk olarak hacklenen kanalın adı Brad Garlinghouse (Ripple CEO’su) olarak değişti.

Daha sonra hackerlar, Youtube’un da bu alanda geç kalmasını fırsat bilerek yeni bir süreç başlattı. Bu canlı yayında Garlinghouse adına XRP talep eden hackerların XRP cüzdanına 15 bin dolarlık XRP gönderildi.

Ancak işin ilginç boyutu, bu isimle bir sürü kanal olduğunu öğrenince ortaya çıktı. YouTube, yaklaşık iki hafta sonra sonunda olaya müdahale etti ve oyun kanalı, yeniden sahibine geri döndü. Ancak dolandırıcılık olayı baki kaldı.

XRP Yatırımcıları, Bu Tuzağa Dikkat! yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

XRP Yatırımcıları, Bu Tuzağa Dikkat!