e
sv

Beste Naz Süllü: ‘Kripto Paralar Rahatlamaya Geçti, Bitcoin için Reaksiyon Talihi Olabilir…’

101 Okunma — 11 Temmuz 2022 00:56
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, kripto para piyasalarında yaşanan gelişmeler ışığında yaptığı değerlendirmelerde şu sözleri kullandı;

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü günlük piyasa değerlendirmesinde şu mevzulara değindi: “Son FOMC toplantısına ait toplantı tutanakları yayımlandı. Enflasyona ait telaffuzlarda yumuşama olmazken piyasa Fed’in 75bp faiz fiyatlamasını öncesinde fiyatlaması ile makus senaryo fiyatlamasını geride bıraktı. Bu nedenle finans piyasalarında Fed kaygıları azalmaya başlıyor. Kripto para piyasalarında Terra LUNA ile başlayan büyük sarsıntı sonucu kullanıcıların yanı sıra birçok platform ve borsa da zorluğa düşmüş birtakım platformlarda para çekme süreçleri durdurulmuştu. Bunların en başında Celsius vardı ve Celsius 120 milyon dolarlık ödemeye ek olarak 34 milyon dolarlık ek kredi geri ödemesini yaptı. Böylece Bitcoin tasfiye fiyatını 4800$ civarından 3000$ düzeyinin altına getirdi. Hem borcunu ödeyen Celsius hem de dalda zorluk yaşayan borsaların iştahlı alıcılar bulması beklenen felaket senaryolarını yerine getirmedi. Kesimin yumuşak karnı madencilerde ise Core Scientific borçlarını ödeyebilmek için yalnızca haziran ayında elindeki Bitcoin’lerin %79’unu sattı.  Fakat Hub8 Bitcoinleri tutmaya devam edeceğini söyledi. Madencilerin bu üslup açıklamaları çoğaltması piyasaya itimat vereceği için değerli buluyoruz. Bitcoin teknik olarak üçgen sıkışması içinde 20.000$ bölgesinden dayanak almaya çalışıyor, orta dayanağımız 19.500$. stop bölgesini buralara konumlandırarak 21.500$ düzeylerine gerçek yansıları izleyebiliriz. Bilhassa bir müddettir fon çıkışı olan DeFi tokenlarında da MATIC, ACA,CRV ve SIS yakın takibimizde kalırken, yaygın olarak listeli olmayan bu coinleri Bybit’te bulabilirsiniz.”

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü

Beste Naz Süllü

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy idare şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri ortasında imzalanacak yatırım danışmanlığı mukavelesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların şahsî görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Bybit Türkiye

Sıradaki içerik:

Beste Naz Süllü: ‘Kripto Paralar Rahatlamaya Geçti, Bitcoin için Reaksiyon Talihi Olabilir…’