e
sv

Bitcoin Ödül Uygulaması Lolli’den Alibaba’nın Ortaklık Reddine Cevap

49 Okunma — 09 Temmuz 2022 00:14
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bitcoin (BTC) ödüllü alışveriş uygulaması Lolli, Bekarlar Günü kampanyasıyla ilgili Alibaba’nın iki şirket arasındaki ortaklığı reddetmesine yanıt verdi.

Geçtiğimiz günlerde, Alibaba’nın Bekarlar Günü’nde Bitcoin Ödül Uygulaması Lolli ile alışveriş yapanların %5 Bitcoin kazanmalarını sağlayan bir ortaklık yaptığı bildirilmişti. Daha sonra, Alibaba bu ortaklığı reddederek Lolli’nin “Alibaba.com ile bir ortaklık talep etme hakkına sahip olmadığını” belirtmişti.

Lolli’nin ise bu redde yanıtı gecikmedi. Şirketin CEO’su Adelman konuyla ilgili olarak,

“Mayıs ayından bu yana AliExpress ile Alibaba Group ile ortaklık kurduk. AliExpress’e kullanıcılarımıza ciddi bir gelir ve Bitcoin ödülü kazandırdık.” dedi.

Çin hükümetinin Bitcoin’e yönelik düşmanca tutumu göz önüne alındığında, Alibaba bu tür ilişkilerden kaçınmak isteyebilir. Fakat Adelman son anda gelen bu reddin bir haksızlık olduğunu savunuyor.

“Alibaba.com’u temsil eden ajans, Alibaba.com’un tanıtımını, markasının kullanılmasını, e-posta pazarlamasını ve sosyal medyada ve çeşitli kanallarda paylaşılmasını içeren Alibaba.com adına bir sözleşmeyi onaylamıştı. Fakat, Alibaba.com hizmetlerimizi 24 saat boyunca yargıladı ve ortaklığı sebepsiz yere devre dışı bırakmaya karar vererek sözleşmeyi ihlal etti.” dedi ve “Ucunda bir yanlış anlaşılma olmasına rağmen, gelecekte Alibaba.com ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz” diyerek iyi niyetlerini dile getirdi.

Çin perakende devi, bugüne kadar Bitcoin’e karşı olumlu bir tutuma sahip değildi. Ekim ayında, Alibaba’ın dijital ödeme kolu Alipay, Bitcoin’e bağlı olarak belirtilen tüm işlemleri yasaklayacağını doğrulayarak Bitcoin’e olan olumsuz tutumunu yinelemiş ve konuyla ilgili şunu belirtmişti:

“Herhangi bir işlemin Bitcoin veya diğer kripto para birimleri ile ilişkili olduğu tespit edilirse, Alipay ilgili ödeme hizmetlerini derhal durdurur.”

Bu makale ilk olarak Kriptogurusu.com üzerinde yaynlanmıştır

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Bitcoin Ödül Uygulaması Lolli’den Alibaba’nın Ortaklık Reddine Cevap