e
sv

BRICS Üyeleri Ortak Kripto Para Çıkarabilir

81 Okunma — 04 Temmuz 2022 12:34
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son dönemde devletlerin dijital paralar üzerine yaptığı çalışmalar son derece dikkat çekiyor. Facebook’un çıkarmayı umduğu kripto para birimi Libra ile ilgili olarak yeni gelişmeler yaşanırken, bir yandan da ülkeler; önemli bir şekilde kendi para birimleri için çalışmalar yapıyorlar.

Çin ve Türkiye şu aşamada kendi dijital parasını çıkarmak için en fazla hamle yapan ülkeler arasında yer alıyor. Buna karşın, bugün ortaya çıkan bir habere göre BRICS adı verilen birliğin ülkeleri de kendileri için bir kripto para çıkarma konusunda çalışmalara başladı.

Yapılan açıklamaya göre Rusya, Çin, Brezilya, Hindistan ve Güney Afrika’dan oluşan birlik, kendi kripto para birimini üretmek için çalışıyor. Özellikle Rus hükümetinin bu kripto paraya sıcak baktığı ve de bu kripto paranın üretilmesi için birlik üyesi diğer ülkelere baskı yaptığı ifade edildi.

Libra’ya ek olarak son dönemde Avrupa Birliği’nin de bir kripto para çıkarmak için çalışmalar y yaptığı ifade ediliyordu. Son dönemde artık iyiden iyiye bir trend haline gelen bu süreç ile ilgili olarak gelecek dönemde yaşanacak gelişmeler de büyük bir merakla bekleniyor.

Bakalım, başka hangi ülkeler ya da kurumlar, bu alanda çalışmalar yapacak?

BRICS Üyeleri Ortak Kripto Para Çıkarabilir yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

Sıradaki içerik:

BRICS Üyeleri Ortak Kripto Para Çıkarabilir