e
sv

Büyük Firmalar Uzun Vadeli Fiyat Hakkında Ne Düşünüyor?

47 Okunma — 08 Temmuz 2022 12:32
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bilindiği gibi sektöre aşina firmalar ve isimlerin yaptığı uzun ya da kısa vadeli fiyat tahminleri her zaman gündemde ses getiriyor. Bu yıl içinde de bu fiyat tahminleriyle sıklıkla karşılaştık.

150.000 Dolar Tahmini Fundstrat Global Advisors LLC’nin kurucusu Tom Lee, kripto piyasasının borsa yatırım fonunu (ETF) desteklemeyecek kadar küçük olduğunu düşündüğünü ifade ediyor. Bilindiği gibi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Bitwise’ın Bitcoin ETF başvurusunu reddettiğini açıkladı. Ancak bir Bitcoin boğası olan Tom Lee’ye göre bu durum sanıldığı gibi kötü bir hamle olmayabilir.

Tom Lee Bloomberg’e yaptığı açıklamalarda, büyük fon faaliyetlerinin yaklaşık 13 milyar dolarlık ilk talebe sahip olabileceğini dile getirdi. Dolayısıyla bu tahmine göre Bitcoin’in bu talebi karşılayabilmesi için 150.000 dolar civarında bir fiyata ulaşması gerekiyor.

Öte yandan Lee, Singapur’da düzenlenen Blockshow etkinliğinde yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Ayrıca Lee’ye göre eninde sonunda ana akım finans ve medya kuruluşları kripto para birimlerine katılacak.

300.000 Dolar Tahmini Bazı analistlere göre 150.000 dolar tahmini çok yüksek görünüyor ancak Bitcoin fiyatının bu rakamdan çok daha yüksek yerlere ulaşacağını düşünen isimler de var. Örneğin, Pantera Capital kurucusu Dan Morehead’in Bitcoin için uzun vadeli fiyat tahminleri çok daha yüksek…

Morehead 2019 yılı başında yayınlanan “Unchained” podcast’inde, BTC’nin 2019’un sonunda 42.000 dolara ulaşabileceğini dile getirmişti. Daha uzun vadeli tahminlerinde ise Morehead, 2022’ye kadar fiyatın 356.000 dolara kadar ulaşabileceğini ifade etmişti.

Bitcoin cüzdan sağlayıcısı Xapo CEO’su Wences Casares ise bu yılın başlarında 7 ile 10 yıl içinde Bitcoin fiyatının 1 milyon dolara kadar ulaşacağını ifade etti. Herkesin bir Bitcoin sahibi olması durumunda fiyatların çok fazla artacağını ve bunun gerçekleşebilecek bir durum olduğunu savunan Casares, bu sayede 7 haneli rakamların mümkün olacağını dile getirdi.

Kaynak: Newsbtc

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Büyük Firmalar Uzun Vadeli Fiyat Hakkında Ne Düşünüyor?