e
sv

CEEK Coin Nedir? CEEK Projesi ve CEEK Coin Tahlili

111 Okunma — 10 Temmuz 2022 12:12
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tam ismiyle CEEK VR olarak anılan bu proje 2018 yılında Ceek Küresel Innovations tarafından geliştirilerek piyasaya sürüldü. ERC-20 ağını kullanan bu proje dünyanın en tanınan sanatkarlarıyla işbirliği kurarak bu sanatkarları metaverse dünyasındaki kullanıcılar ile bir ortaya getiriyor. Sanatkarların, atletlerin ve dijital içerik üreticilerinin kullanıcılarla bir ortaya geldiği bu metaverse projesi Universal Music, Apple, T-Mobile üzere dünyaca ünlü sanayi önderleriyle işbirliği yapıyor. Proje kurduğu bu paydaşlıklar kapsamında Lady Gaga, U2, Sting üzere sanatkarları kullanıcılar ile metaverse dünyasında buluşturmayı vadediyor. CEEK, kurduğu bu iştirakler ile ismini duyurmuş ve epey yüksek bir yatırımcı kitlesi elde etmiştir.

CEEK projesi tıpkı vakitte müzik yayıncılığının geleceği olarak da gösteriliyor. Bununla birlikte platformun bir de VR paketleri bulunuyor. Piyasanın en düzgün VR donanım aygıtları olarak gösterilen patentli VR paketleri Best Buy ve Target üzere büyük perakendeciler aracılığı ile alıcılar ile buluşturuluyor. Bu paketler sayesinde proje VR içerikler için çeşitli kanallar sağlıyor. VR Gözlük seti ve platform ile birlikte yayıncılar, sanatkarlar ve atletler metaverse dünyasında performans sergileyerek para kazanma imkanına sahip oluyorlar. En kolay tanımla anlatacak olursak bu proje kullanıcılara sanal etkinlikler ve VR tecrübeleri sunan bir platform. Bu etkinlikler ile birlikte sanatkarlara, atletlere ve içerik üreticilere de gelir elde etme imkanı sunuyor. Proje birebir vakitte CEEK City isimli bir sanal gerçeklik ortamına sahip ve bu ortamda tiyatrodan konser alanına, spor kompleksine kadar birçok toplumsal kompleks bulunmakta. Projenin bir de kullanıcılar ve sanatkarlar için NFT ticareti yapılabilecek bir NFT pazaryeri bulunuyor ki bu da projenin artıları ortasında kıymetli bir yere sahip.

CEEK Token İstatistikleri

Platformun lokal tokeni olan CEEK, ERC-20 tabanlı ve madenciliği yapılmayan bir tokendir. Bu tokenin toplam arzı 1 milyar adet olarak belirlenmiş ve dolanımdaki arzı da 803 milyon 717 bin 779 adettir. Yani toplam arzının %80’i şu anda sirkülasyonda ve kalan arzın da bu sene içerisinde deverana girmesi bekleniyor. Token bu vakte kadar gördüğü en düşük fiyatını 0,000948 dolar ile 13 mart 2020 tarihinde görürken en yüksek fiyatını da 1,20 dolar ile 29 Kasım 2021’de gördü.

Nereden Alabilirim?

CEEK Token’i Türkiye’de kripto varlık alım satım platformu Paribu üzerinden ve Gate.io, Huobi ve Kucoin üzere öteki yabancı platformlar üzerinden alıp satabilirsiniz.

CEEK Token Fiyat Analizi

CEEK Token’in fiyat grafiğine göz gezdirdiğimizde 18 Haziran’dan beri yükselen bir kanal içerisinde üzere duruyor. 18 Haziran tarihinde 18 cent düzeyinde olan kripto para 24 saatlik datalara nazaran %5 oranında yükseliş yaşamış ve şu anda 33 cent düzeyinde fiyat hareketliliğine devam ediyor. Pekala CEEK tokenin dayanak ve direnç noktaları neresi? Tokenin en yakın takviye düzeyi olarak 30 cent düzeyini gösterebiliriz. 30 cent düzeyine tutunamaması ve aşağı taraflı hareket başlatması durumunda sırasıyla 28 cent ve 18 cent takviyeleri karşımıza çıkabilir. Ancak CEEK token 18 Hazirandan beri gerçekleştirdiği yükselişine devam ederse birinci olarak karşısında 39 cent direnci şayet bu direnci kırmayı başarırsa da 47 cent direncini bulacak. Şayet kendisini 47 centin üzerine atmayı başarırsa bekleyeceğimiz bir sonraki direnç noktası da 54 cent diyebiliriz. 

Sıradaki içerik:

CEEK Coin Nedir? CEEK Projesi ve CEEK Coin Tahlili