e
sv

Çin’de Yer Alan Kripto Para Şirketleri Bir Bir Kapanıyor

74 Okunma — 07 Temmuz 2022 00:56
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Blockchain konusunda devlet başkanı düzeyinde önemli hamleler yapan Çin, buna karşın aynı toleransı ve sevgiyi kripto paralara karşı göstermiyor.

Ülkede halen kripto para ticareti yasak olarak kalmaya devam ederken, Çin hükümeti ülkede yine de faaliyet göstermeye çalışan kripto para girişimlerini bir bir kapatmaya başladı.

Yerel basında çıkan haberlere göre, Şangay bölgesindeki mahkeme ve polis güçleri ortak bir bildiri yayınladı. Bu bildirinin ana konusu ise ülkedeki kripto para şirketleriydi.

Şangay Belediyesi ekiplerinin bundan sonraki dönemde yabancı ülkelerin tokenlerini satan kripto para borsalarını incelemeye alacağı ifade ediliyor. Bununla birlikte tespit edilen şirketler de bir bir kapatılacak.

Bu durum, ülkedeki yasağa rağmen ayakta kalmaya çalışan kripto para şirketlerine vurulan ağır bir darbe olarak ifade ediliyor.

Ancak bundan da öte, Çin hükümeti global çaptaki devlere de savaş açmış durumda. Buna göre, ülkenin en büyük sosyal medya ağı olan Weibo’da, Binance ve TRON gibi kurumların hesapları kapatıldı.

Weibo, yaptığı açıklamada hem Binance’in hem de TRON’un bu alanda kendi kurallarını ihlal ettiğini ifade ederken, bu sebeple de kapatma kararının alındığını açıkladı.

Çin’de Yer Alan Kripto Para Şirketleri Bir Bir Kapanıyor yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Çin’de Yer Alan Kripto Para Şirketleri Bir Bir Kapanıyor