e
sv

Crema Finance’in Hacker’ı Fonları İade Etmeyi Kabul Etti

90 Okunma — 10 Temmuz 2022 12:56
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Blockchain bölümü her ne kadar varlıkların korunması için güçlü bir sistem olsa da birtakım projeler hücumlara açık olabilir. Bilhassa son periyotta popülaritesinin artması ile birlikte dolandırıcı ve hacker’ların dikkatini çekmeye başaran Blockchain ve kripto paralar, sık sık akınlara maruz kalıyor. Lakin bu hücumlardan birine maruz kalan Crema Finance için işler yolunda gitti.

Crema Finance Hacker ile Muahedeye Vardı

Kripto para bölümünün en değerli aktörlerinden birisi de elbet hacker’lar. Milyarlarca dolarlık varlıkların korunduğu DeFi kesiminde kullanıcıların varlıklar itinayla korunmak zorunda. Kelam konusu bir taarruz olduğunda ise geliştirici gruplar süratli bir formda saldırganlar ile bağlantıya geçmek durumunda kalıyorlar.

Crema Finance ise 8.78 milyon dolar bedelinde fonu çalan bilgisayar korsanıyla anlaşmaya vardığını duyurdu. Yaşanan taarruz sonrası likidite hizmetlerini kapatmak zorunda kalan proje, kolluk kuvvetleriyle irtibata geçmeden ve bir soruşturma başlatmadan evvel saldırgana derhal 800.000 dolarlık cömert bir ödül teklif etti.

Blockchain projesi, saldırganın fonlarını izlemek için bölümün önde gelen güvenlik firmalarıyla da çalıştı. Geliştirici takım hacker ile çok daha büyük bir 45.455 SOL (basım anında yaklaşık 1.7 milyon dolar) üzerinden pazarlık yapmayı başardıklarını duyurdu. 

“Beyaz şapka” hacker ile ile bir muahedeye varan Cream Finance, önümüzdeki iki gün içinde bir tazminat planının açıklanacağını söyledi.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Crema Finance’in Hacker’ı Fonları İade Etmeyi Kabul Etti