e
sv

Cumberland, Piyasanın Nasıl Toparlanabileceğini Açıkladı

51 Okunma — 09 Temmuz 2022 12:22
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kripto firması Cumberland, piyasa toparlanmasının, külfetli varlıkların problemli şirketlerden daha inançlı olanlara ne kadar süratli aktarılabileceğine bağlı olduğunu söyledi.

Şirket, ödenmemiş borçları dengelemek için bu şirketlere ilişkin varlıkların tasfiye edilmesi gerektiğini ve bunun kripto fiyatları üzerinde büyük bir tesiri olduğunu lisana getirdi.

“Bu varlık satışlarının boyutu ve zamanlaması konusundaki belirsizlik, piyasada bir bulut üzere asılı duruyor”

Piyasa şartları sebebiyle birtakım kripto şirketleri değerli külfetler yaşamaya başladı. Terra’nın çöküşünden bir ay sonra kripto kredi platformu Celsius, müşterileri için para çekme süreçlerini durdurduğunu açıkladı. Başka kripto kredi şirketleri de misal tedbirler aldı.

Yaşanan bu olayın akabinde kripto hedge fonu Three Arrows Capital, BlockFi ve Voyager Digital’in birkaç kripto kredi platformu tarafından tasfiye edilmesinin akabinde piyasa şartları daha da berbatlaştı.

Cumberland’e nazaran yaşanacak bir piyasa toparlanması, iflas eden firmaların varlıklarının nasıl ele alındığına bağlı olacak.

“Geniş ve şeffaf olmayan zincir dışı tasfiyeler, insanların yatırım yaparken tereddüt etmesine sebep olacak. Bu da likiditeyi azaltır ve oynaklığı artırır”

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Cumberland, Piyasanın Nasıl Toparlanabileceğini Açıkladı