e
sv

Dow 65 puan yükseldi

52 Okunma — 04 Temmuz 2022 12:58
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yazar – Noreen Burke

Investing.com – Pazartesi günü ABD borsaları yükselişle açılacak gibi görünüyor. Piyasa katılımcıları, piyasalar zirveyi mi gördü yoksa ayı piyasasındaki bir sıçramayı mı deneyimliyor, bunu anlamaya çalışırken Wall Street’in ana endeksleri Cuma günü ralli yaptı.

Dow 65 puan artarken S&P 500 11 puan yükseldi ve Nasdaq 100 50 puan artış gösterdi.

Dow endeksinin kapanışta %2,7 artış yaşadığı Cuma günü Wall Street’teki güçlü artışların ardından vadeli işlemler yükseldi. S&P 500 %3,1 ve Nasdaq Composite %3,3 artış yaşadı.

Geçen haftaki kazanımlara rağmen borsalar, on yıllardır gördüğü en kötü ilk yarıyı yaşama yolunda ilerliyor. Agresif faiz artırımları, ekonominin sert bir iniş yapacağına dair korkuları artırdı.

Petrol fiyatları Haziran başında gördüğü üç ayın zirvelerinden geri çekilirken piyasa hissiyatı destek gördü. Yatırımcılar bu durumun enflasyonist baskıları hafifleteceğini, bunun da Fed’in politikayı daha az agresif bir şekilde sıkılaştırmasına imkan vererek resesyon riskini azaltacağını umuyor.

İlgi çekebilecek hisseler arasında dördüncü çeyrek kazancını raporlayacak olan Nike (NYSE:NKE) var. Birkaç gün önce giyim firması, Rusya’dan tamamen çıkmayı düşündüğünü duyurmuştu.

Ekonomi cephesinde Mayıs ayı dayanıklı mal siparişleri bulunuyor. Ekonomistlerin beklentisi gerileme olduğu yönünde.

Yatırımcılar ayrıca TSİ 17.00’da paylaşılacak olan askıda konut satışları verilerini de izliyor olacak. Veriler artan mortgage faizlerinin konut sektörünü ne kadar etkilediğini gösterebilir.

WTI 107,85 dolarda pek değişmezken Brent %0,4 artışla 109,50 dolara ulaştı.

Buna ek olarak altın vadeli işlemleri %0,6 yükselerek 1.841,45 dolar ve euro, %0,3 artarak 1,0584 dolar oldu.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Dow 65 puan yükseldi