e
sv

ETH ve BTC Düzenlemelere Boyun Eğmek Zorunda Değil Mi?

55 Okunma — 09 Temmuz 2022 00:58
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cointelegraph’ın haberine göre 18 Kasım’da yayınlanan endüstri haber kaynağı olan Forkast ile yaptığı röportajda Ethereum kurucu ortağı Joseph Lubin, Ethereum ve Bitcoin’in düzenlemelere boyun eğmek zorunda olmadıklarını dile getirdi.

Hong Kong FinTech Haftası’nda gerçekleşen röportaj sırasında Lubin, yeni projelerin düzenlemelere uyması gerektiğini kaydetti ve menkul kıymet yasası uygulamasının kripto para birimi alanı üzerindeki etkilerinden bahsetti.

Projelerin Yatırımcı Çekmesi Lubin,herhangi bir projenin yatırımcı çekmek için piyasaya sürdüğü token’ının fiyatının artacağına dair söz vermesi gerektiğini dile getirdi. Ayrıca geliştiricilerin çalışmaları yoluyla elde edilen token’ların tanımları gereği satılabilen bir menkul kıymet olduğunu da sözlerine ekledi ve şu ifadeleri kullandı:

Ethereum’un İlk Hamle Avantajı Lubin yaptığı açıklamalar sırasında Ethereum’un ilk hamle avantajının altını çizdi. Daha açık olarak Ethereum’un geliştiricilerinin, büyük ölçüde düzensiz bir sektörde faaliyet gösterdiği için menkul kıymetler düzenlemesine uymadan da kripto para birimlerini satma fırsatını bulduğunu belirtti

Bunun yanında bu sektörde rekabet eden projeler, piyasaya sürdükleri varlığın bir menkul kıymet olmadığını iddia etmekten öteye geçemiyor.

Öte yandan Lubin düzenlemeler nedeniyle, “teknik olarak çok güçlü bir projenin bile ilk başlangıcında ve Ethereum projesinin sahip olduğu devasa ağ etkisine meydan okumasının” çok zor olduğunu dile getirdi.

Tüm bunların yanında Ethereum kurucu ortağı Eylül ayında yaptığı açıklamalarda, Facebook’un kripto para projesi Libra’nın tamamıyla kötü bir fikir olmadığını dile getirmişti. Lubin, BLOCKTV’ye verdiği bir röportajında Libra hakkındaki hem olumlu hem de olumsuz durumlar olduğunu ifade etmişti. Lubin’in açıklamalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

ETH ve BTC Düzenlemelere Boyun Eğmek Zorunda Değil Mi?