e
sv

Facebook’un Libra Test Ağı 50.000 İşlemi Aştı!

64 Okunma — 10 Temmuz 2022 00:18
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sosyal medya devi Facebook geçtiğimiz Haziran ayında kripto para projesi Libra‘yı tanıtmasından bu yana kesinlikle çok tepki çekti ve hala tepkilerin tam olarak bittiğini söylemek mümkün değil.

Libra Gelişmelere Devam Ediyor Libra’yı yöneteceği belirtilen Libra Association’dan ayrılan çok fazla firma olsa da, Facebook bu doğrultuda emin adımlarla ilerlemeyi sürdürüyor. Facebook’un Libra’sının test ağında elde edilen işlem sayısı da, sosyal medya platformunun gelişme kaydettiğinin kanıtlarından birisi olarak öne çıkmakta. 17 Eylül tarihinde yapılan resetlemeden bu yana test ağında 50.000’den fazla işlem yapıldığı vurgulandı.

Libra Association geliştiricisi Michael Engle tarafından yayınlanan bir gönderide, geliştiricilerin Libra üzerinde çok kolay çalışabilecekleri ve yazılımsal hataları çözenler ile tespit edenlerin ödüllendirileceği bir program başlatıldığını dile getirdi. Engle, şu an 51.000’den fazla işleme ulaşıldığını ve geliştiricilerin Libra ağında 34 proje, 10 cüzdan uygulaması, 11 istemci ve 11 blockchain gezgini oluşturduğunu itiraf etti.

Libra Association, ana ağ piyasaya sürülene kadar bunu test etmenin en iyi yolunun ana ağ öncesi bir platform olduğunu vurguladı ve bu sayede hataları çabucak tespit edebileceklerini açıkladı. Libra’nın test ağında şimdiden 7 ağ düğümü çalışıyor ve 14 tanesinin de yakında aktif edileceği belirtilmekte.

Libra, hem Avrupa hem de ABD’den eleştiri almaya devam ederken, Çin Merkez Bankası eski başkanı da bu projenin IMF düzenlemeleri altında daha iyi hizmet verebileceğinin altını çizmişti.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Facebook’un Libra Test Ağı 50.000 İşlemi Aştı!