e
sv

FED’den Stabil Coin Açıklaması

83 Okunma — 07 Temmuz 2022 12:04
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Amerika Merkez Bankası FED, geçtiğimiz günlerde hem ülkede hem de dünyada finansal istikrarın korunması için yapılması gerekenler ile ilgili olarak bir rapor hazırladı ve aynı zamanda potansiyel tehlikelere de dikkat çekti.

Raporda en fazla dikkat çeken noktalardan bir tanesi de, FED’in bu araştırmada stabil kripto paralara yer vermesi oldu.

FED yetkilileri, hazırladıkları raporda şu anda dünyada stabil kripto paralar ile ilgili olarak ciddi bir trend oluşmaya başladığını ifade ederken, bu sebeple de durumun; finansal anlamda bir istikrarsızlığa yol açabileceğini söyledi.

Stabil kripto para projelerinin şu aşamada bazı devletler tarafından ele alınmış birer ürün olsalar da, genel manada özel şirketlerin kaleminin altından çıktığını ifade eden FED yetkilileri, bu sebeple de bu ürünlerin gelecekte sorunlar yaratabileceğini düşünüyor.

Çünkü FED’e göre, özel şirketlerin gelecekte majör hatalar yapmayacağını kimse garanti edemez. FED, eğer böyle bir sorun yaşanırsa o zaman birçok yatırımcı ve kullanıcının parasının ‘içerde’ kalabileceğini ifade ederken, şunları ekliyor:

”Eğer böyle bir şey yaşanırsa o zaman birçok yatırımcı parasını geri çekemez ve bu durum da, çok ciddi bir şekilde finansal sıkıntılara yol açabilir.”

FED’den Stabil Coin Açıklaması yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

FED’den Stabil Coin Açıklaması