e
sv

Goldman’ın yazılım derecelendirmelerinde güncelleme: Oracle’ı “sat”, Gitlab ve Atlassian’ı “satın al”

44 Okunma — 05 Temmuz 2022 00:38
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yazar – Sam Boughedda

Goldman Sachs analisti Kash Rangan, yazılım sektöründe çeşitli derecelendirme değişiklikleri yaptı. Bunlardan biri Oracle’ın (NYSE:ORCL) “sat” derecesine geri getirilmesi oldu.

Analist ayrıca Gitlab (NASDAQ:GTLB) ve Atlassian Corp. (NASDAQ:TEAM) derecelerini “nötr”den “satın al”a çıkarırken Altair Engineering (NASDAQ:ALTR) derecesi “nötr”den “sat”a ve Informatica (NYSE:INFA) derecesi “satın al”dan “nötr”e düşürüldü.

“Derecelendirmemize daha zayıf bir makro zeminin merceğinden bakmaya devam ederken DevOps’un, kolay uygulanışı, yüksek değerleme teklifi ve düşük pazar nüfuzundan dolayı döngüsellik karşıtı unsurları elinde tuttuğunu düşünüyoruz, bu da GTLB ve TEAM derecelerini yükseltmemize yol açıyor. Bunun tersine ALTR (makro zayıflık kaynaklı yüksek risk) ve INFA (daha yavaş bulut geçişi/daha yüksek yatırım) gibi şirketleri düşmeye devam etme potansiyeli olanlar olarak belirledik. Oracle diğer yerleşik bulut rakiplerine karşı rekabet ederken uzun vadeli başarının engellerle karşı karşıya olduğu görüşümüze dayanarak Oracle hissesini tekrar ‘sat’ derecesine düşürdük.”

Genel yazılım piyasası için Goldman, ikinci çeyrekteki zorlu karşılaştırmaların ardından yeni iş kompozisyonlarının üçüncü çeyrekte rahatlayacağına inanıyor.

“Yatırımcılar haklı olarak nispeten değişmeyen tahminlere karşı temkinli olsa da bu şirketlerin güçlü iş modelleri ile mevcut değerlemeler arasındaki farklılığa bir dayanak olarak içsel analizimize dönüyoruz. Kârlı büyüme yazılımının zorlu ekonomik koşullar sırasında savunma amaçlı bir varlık sınıfı olarak hizmet edebileceği görüşümüzü koruyoruz.”

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Goldman’ın yazılım derecelendirmelerinde güncelleme: Oracle’ı “sat”, Gitlab ve Atlassian’ı “satın al”