e
sv

IRS’in Gündeminde Kripto Para ATM’leri Var

62 Okunma — 07 Temmuz 2022 12:34
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Amerikan Vergi Dairesi IRS, yaptığı açıklamada kripto para kiosk ve ATM’lerinin vergi kaçırmak için uygun yerler olabileceğini ifade etti.

Son dönemde Amerika merkezli kripto para kullanıcıları için ATM ve Kioskların gerçekten de çok popüler olduğu ifade ediliyor. Çok rahat bir şekilde kripto para satın almak ya da kripto parayı itibari paraya dönüştürmek için bu sistem çok efektif bir yol olarak belirtiliyor.

Konuyla ilgili olarak Bloomberg’e konuşan IRS yetkilisi, ideal bir dünyada, bu kullanıcıların kim olduğunu bilmek istediklerini ifade ederken, şu anda her elini kolunu sallayan kişinin bu ATM’lere gidip işlem yapabildiğini söyledi ve şunları ekledi:

”Bu merkezlerin en azından belirli bir seviyede KYC sistemlerine sahip olması ve kara para aklanmasının önlenmesi için gereken bazı temel şeyleri barındırması gerekir.”

IRS, görünüşe göre kripto para ATM’leri konusunda sıkıntı yaşayan tek kurum değil. IRS yöneticisi John Fort, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada bu konu hakkında diğer kurumlardan ve ortaklardan da bilgi aldıklarını ifade ederken, koordine bir şekilde çalışmalar yaptıklarını da vurgulamayı ihmal etmedi.

IRS’in Gündeminde Kripto Para ATM’leri Var yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

IRS’in Gündeminde Kripto Para ATM’leri Var