e
sv

JPMorgan, Blockchain ile Türev Marjı Ödemelerini Otomatikleştirdi

43 Okunma — 06 Temmuz 2022 00:30
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Lider küresel yatırım bankası JPMorgan (NYSE:JPM), nakit ve teminat transferlerini hızlandırmak için tasarlanan türevler için yeni bir Blockchain tabanlı çözüm geliştirdi. Bu çözüm, California merkezli Fintech firması Baton Systems ile ortaklaşa geliştirildi ve projenin transferlerin gerçek zamanlı olarak birden fazla takas platformuna taşınmasını hedeflediği belirtildi.

Mevcut süreç, teminat sahiplerinin birden fazla sistemi ve raporu manuel olarak koordine etmesini gerektiriyor. JPMorgan’ın tescilli otomasyon sistemi ile entegre olan yeni çözümün, teminat sürecine manuel müdahaleyi ortadan kaldırdığı ve bu nedenle teminat iş akışını hızlandırdığı bildiriliyor.

Duyuruya göre, platform marjini ve teminat akışlarını otomatikleştiriyor ve kullanıcıların JPMorgan ve katılımcı takas platformu arasındaki varlık akışını görmelerini sağlıyor. Fakat duyuru, çözümün JPMorgan’ın Quorum Blockchain platformuna dayanıp dayanmadığını belirtmiyor.

JPMorgan Global Takas İşlemleri Başkanı Anthony Fraser, teknolojinin teminat süreçleri için gereken süreyi azaltarak gerçek zamanlı işlemler yapılabileceğini belirtti.

Bu makale ilk olarak Kriptogurusu.com üzerinde yaynlanmıştır

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

JPMorgan, Blockchain ile Türev Marjı Ödemelerini Otomatikleştirdi