e
sv

Kripto para piyasaları bugün nasıl hareket ediyor?

53 Okunma — 06 Temmuz 2022 12:42
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Investing.com – Kripto para piyasalarında dün ortalama yüzde 1’e yakın bir fon çıkışı görülürken gün içi işlemlerde yeni fon girişlerine bağlı olarak bir yükseliş söz konusuydu. 

Toplam piyasa değeri akşam saatlerine doğru 950 milyar dolara yakın seyrederken 24 saatlik ortalama işlem hacmi 60 milyar doların altında kalmaya devam ediyor. Bu durum kripto paraların genel olarak yatay hareket etmesine yol açıyor. 

Bitcoin (BTC), 21.000 dolara yükselme çabasında

Bitcoin (BTC), bugün yüzde 1,5 oranında değer artışı gördükten sonra dünkü kayıplarını geri aldı ve yeniden 21.000 dolar bandında işlem görmeye başladı. Son iki gündür düşüş görülen Bitcoin piyasasında 20.500 dolar seviyesinden destek geldi. 

En büyük kripto para, şu an 400 milyar dolar piyasa değerine sahipken yüzde 43 oranında piyasa hakimiyetine sahip. 

Altcoin piyasasında son durum

En büyük ikinci kripto para Ethereum (ETH), bugün Bitcoin’den daha iyi performans göstererek yüzde 3 değer artışına sahip ve 1.230 dolara doğru bir yükseliş kaydetti. Ethereum, dünkü işlemlerde de 1.200 doların hemen altında değerini korumayı başardı. 

En büyük 10 kripto paradaki son duruma baktığımızda Ethereum’un ardından BNB ve SOL, bugün yüzde 2,5’in üzerinde değer artışlarına sahip. BNB, son 5 gündür direnç olarak çalışan 240 dolar seviyesine yaklaşırken Solana (SOL), 40 dolara yaklaşıyor. 

Son fiyat hareketlerine göre Dogecoin (DOGE), ilk 10 kripto para arasında ekside kalan tek kripto varlık oluyor. 

İlk 100 kripto para kontrol edildiğinde an itibarıyla 74 kripto para, düne göre artıda devam ederken 26 kripto paranın ekside devam ettiği görülüyor. 

Akşam saatlerine doğru 3 kripto para, çift haneli kazançlara sahip. Bunlar arasında ApeCoin (APE), son 24 saatte yüzde 16 değer kazancıyla ilk sırada yer alıyor. 1Inch Network (1INCH) ve BitTorrent (BTT) ise yaklaşık yüzde 12 değer artışlarına sahip. 

Bugün değer düşüşleri kısıtlı kalırken son 24 saatte en çok kayıp gören kripto para, yüzde 5 düşüşle XDC Network (XDC) oldu. Cosmos (ATOM) ve Monero (XMR) da yüzde 5’e yakın düşüşle ilk 100’de en çok düşüş gören kripto paraların başında geliyor.

Yazar: Günay Caymaz

Sıradaki içerik:

Kripto para piyasaları bugün nasıl hareket ediyor?