e
sv

“Kriptolar Büyürken Wall Street’e Benzer Bir Yol İzleyecek”

46 Okunma — 05 Temmuz 2022 00:46
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Fundtrat Global Advisors’ın kurucusu Tom Lee’nin yaptığı son açıklamalara göre Bitcoin, Silikon Vadisi’ndeki teknoloji geleneğine benzer bir mantık izleyerek çok ciddi fiyatlara ulaşabilir.

CNBC’nin Street Signs Asia etkinliğinde röportaj veren Lee, kripto para birimlerinin “network değer varlıkları” olduğunu ifade etti ve bunu dünyanın en başarılı teknoloji hisse senetleri ile paylaştığını savundu.

Network Değer Varlıkları Ünlü bir Bitcoin boğası ve Wall Street analisti olan Tom Lee, Fundstrat’ın 2022 yılında Bitcoin’in 25.000 dolar olabileceği ile ilgili yaptığı açıklamaları da ele aldı. Bu rakamın 2017 yılında yapılan beş yıllık bir tahminin bir parçası olarak belirlendiğine dikkat çeken Tom Lee, 25.000 doların hala kolay elde edilebilir bir seviye olduğunu ifade etti ve şu açıklamayı yaptı:

Bunların yanında Lee’nin açıklamalarına göre şu anda yaklaşık olarak 500.000 kişi Bitcoin kullanıyor. Fundstrat’ın verilerine dayanan bu rakama göre 1 milyon kişi Bitcoin kullandığında fiyat 25.000 dolara ulaşabilir.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda en büyük teknoloji şirketi hisseleri olarak bilinen FAANG’e (Facebook, Amazon (NASDAQ:AMZN), Apple (NASDAQ:AAPL), Netflix ve Google (NASDAQ:GOOGL)) atıfta bulunan Lee şu ifadeleri kullandı:

Kurumsal Yatırımlar Farklı faktörler açısından bakıldığında ise Tom Lee’nin açıklamalarına göre kripto para endüstrisi hala erken dönemlerini yaşıyor ve uzun vadede Bitcoin çok büyük gelişmeler gösterecek. Lee Bitcoin’in gelecekte hem kurumlar hem bireyler için önemli bir varlık sınıfı olacağını dile getiriyor.

Öte yandan Lee kurumsal yatırımların Bitcoin için önemli olduğunu düşünen isimler arasında yer alıyor. Daha önce bu haberimizde de paylaştığımız gibi Lee Bakkt’ın Bitcoin fiyat artışını olumlu yönde etkileyeceğini ifade etmişti.

Kaynak: Cointelegraph

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

“Kriptolar Büyürken Wall Street’e Benzer Bir Yol İzleyecek”