e
sv

Ledger Kurucusu: Bitcoin Ekonomik Krizlerden Etkilenmez!

53 Okunma — 07 Temmuz 2022 12:30
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünyanın en popüler kripto para donanım cüzdanı markalarından birisi olan Ledger‘in kurucusu Eric Larcheveque, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir röportajda lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yatırımcılarını sevindirecek açıklamalara imza attı.

Libra Oldukça Güçlü Bir Proje İlk olarak Libra’nın kullanıcılar için oldukça güçlü bir ödeme altyapısı oluşturabilme potansiyeline sahip olduğunu belirterek söze başlayan Eric, bunun onay alması durumunda dengelerin değişebileceğini ima etti. Fransız Maliye Bakanı tarafından Libra’ya yönelik ortaya konulan sert tepkinin aslında kendi ulusal kripto para birimlerini piyasaya sürmeye yönelik bir hamle olabileceğinin de altını çizen kurucu, dijital bir Avro’nın birçok şirket için oldukça yararlı olabileceğini ifade etti.

Bitcoin’in son 10 yıl içerisinde gösterdiği performansı sebebiyle kolaylıkla değiştirilebilecek bir kripto para birimi olmadığını kanıtlamış olduğunu vurgulayan Ledger yöneticisi, bunun değerinin artmaya devam edeceğini ve diğer kripto para birimlerinin BTC’ye bağlı hareket edeceğini tahmin etti.

Bitcoin’in ekonomik krizden etkilenmediğini söyleyen Eric, bir bakıma haklı olsa da, bir taraftan da haksız olarak görülebilir. Ekonomik krizlerden sonra ortaya çıkan BTC aslında yaşanan makro sıkıntılardan sonra yükselme eğilimine sahip ve bunun en güncel örneği Çin – ABD ticaret savaşları esnasında görüldü. Buna ek olarak Brexit de makro bir belirsizlik ortaya koymasından dolayı BTC’yi yükselişe yönlendirebilir.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Ledger Kurucusu: Bitcoin Ekonomik Krizlerden Etkilenmez!