e
sv

LocalBitcoins, Finlandiya’dan Tescil Aldı

56 Okunma — 08 Temmuz 2022 12:16
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Finlandiya Finansal Hizmetler Kurumu (FIN-FSA) yapılan son açıklamalara göre, Kasım 2019 itibariyle LocalBitcoins’i dijital para birimi sağlayıcısı olarak resmi şekilde tescilledi. Finlandiya’nın yalnızca ülkede geçerli olan yasal gereklilikleri tam anlamıyla yerine getiren firmalara resmi olarak tescil verdiği biliniyor.

Gereklilikler Yerine Getirildi LocalBitcoins, FIN-FSA’ya uygun olan Anti Kara Para Aklama (AML) ve Müşterini Tanı (KYC) prosedürlerini uyguladığını ve ayrıca müşteri varlıkları için yeterli korumayı sağladığını kanıtladı. Bunun ardından Finlandiya’dan resmi olarak tecil olması mümkün oldu.

LocalBitcoins’in şirket politikalarının yanı sıra bu tecil için yönetim ve kemik kadro da şirketteki rollerine uygun olarak Finlandiya’nın istediği gereklilikleri yerine getirmek zorunda kaldı.

Uzun Bir Süreç Finlandiya, küresel toplulukta yüksek düzeyde kontrol ve güvene sahip bir konumda yer alıyor. Dolayısıyla LocalBitcoins’in Finlandiya’dan aldığı bu önemli tecil belgesi firmaya yeni iş fırsatları yaratacağı yönünde yorumlanıyor.

Öte yandan LocalBitcoins CEO’su Sebastian Sonntag konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanıyor:

FIN-FSA tarafından verilen tecil belgesi, peer-to-peer kripto para platformu olan LocalBitcoins’in yasal anlamda elde ettiği son zafer sayılabilir.

Bilindiği gibi LocalBitcoins son zamanlarda Venezuela gibi ekonomisi kötüye giden ülkelerde kullanım oranın artmasıyla adından sıkça söz ettirdi. Bununla birlikte, vatandaşların para üzerindeki sermaye kontrollerini atlatabileceği bir çıkış yolu olarak görüldüğü için LocalBitcoins düzenleyicilerin temkinli yaklaştıkları bir platform konumunda yer alıyor.

Tüm bunların yanında LocalBitcoins’in nasıl bir platform olduğu ve nasıl çalıştığı ile ilgili bilgileri bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Kaynak: Cointelegraph

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

LocalBitcoins, Finlandiya’dan Tescil Aldı