e
sv

Mike McGlone, Kriptonun Geleceği İçin Optimist

106 Okunma — 10 Temmuz 2022 12:32
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bloomberg’ün emtia stratejisti Mike McGlone, kripto piyasalarının önümüzdeki altı ay içinde daha uygun bir pozisyonda olacağına inanıyor.

Twitter hesabı üzerinden kelam alan McGlone, kripto bölümünün mevcut durumunu 2000-2002 yıllarında borsanın durumuyla karşılaştırdı. O periyotta internet teknolojilerinin kitlesel bir biçimde yayılmasının sonucunda dot-com balonu meydana gelmişti.

Bunun akabinde piyasanın temizlenmesi ve deflasyonun akabinde bu pazar segmenti finansal sistemde daha temel bir rol üstlendi. McGlone’un görüşüne nazaran, yılın birinci yarısında aşırılıklardan arındırılan bir şeye şahit olundu.

Analist, argümanını güçlendirme ismine, Warren Buffett tarafından tanınan hale getirilen ABD GSYİH’sına karşı Wilshire 5000 Toplam Piyasa Endeksi oranının bir grafiğini ele aldı. Bu çizelge, makul devirlerde değerlemelerin hangi düzeylerde olduğunu gösterir. Bu grafikle finansal piyasaların mevcut durumunun 2000’li yılların başı ve sonlarındaki krizlerle benzerlik taşıdığı görülüyor. Yatırımcılar, analistlerin grafiğe bakarak kriz noktasına şimdi yeni indiğimizi görebilirler. Bu da ilerleyen devirlerde daha fazla düşüş yaşanabileceği manasına geliyor.

Buna rağmen McGlone, dikkatli yatırımcıların yılın ikinci yarısında ödül/risk açısından daha yeterli durumlar alma talihine sahip olacağını belirtiyor. McGlone, optimist varsayımlarını Bloomberg Galaxy Crypto Index’ine dayandırıyor. Buna nazaran 50 ve 100 haftalık hareketli ortalamalar 2018 yılına benzerlik gösteriyor.

McGlone ayrıyeten, Bitcoin benimsemesinin artarak devam etmesinin muhtemel olduğunu söyledi.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Mike McGlone, Kriptonun Geleceği İçin Optimist