e
sv

OneCoin Sahtekarlığına George Bush’un Oğlu da Mı Dahil Oldu?

65 Okunma — 07 Temmuz 2022 12:10
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bir zamanlar kripto para sektörünü kasıp kavuran ve daha sonra ponzi yapısı olduğu ortaya çıkan OneCoin‘in etkisi ne yazık ki hala devam etmekte. Birçok ülkede davası devam eden ve yatırımcıların milyonlarca dolarını alan OneCoin yönetimi, görünüşe göre eski ABD Başkanı George H. W. Bush‘un oğluna tamı tamına 300.000 dolarlık ödeme yapmış.

OneCoin Bush’a 300.000 Dolar Ödedi Law360 haber kaynağının bir mahkeme celbini kaynak göstererek aktardığı bilgilere göre, OneCoin’in üst düzey yöneticisi RujaIgnatova, OneCoin ile ilgili bir buluşmaya katılması için oğul Bush’a 300.000 dolar ödemeyi kabul etti.

Aslında olay uluslararası bir hukuk firması Locke Lord’un eski avukatlarından Mark Scott ile başlamakta. Scott, ”Kripto Kraliçesi” olarak bilinen Ignatova ile beraber dolandırıcılık yapmak suçundan şu an ABD mahkemelerinde yargılanıyor. Scott ise suçlamaları kabul etmeyip, her şeyin yasal olduğunu düşündüğünü ve bunun Bush’un oğlu yüzünden olduğunu ifade etti.

Scott’ın ifadesine göre Ignatova kendisi ile beraber buluşmaya Bush’un oğlu Neil Bush‘u da getirip, kendisinin de projeye yatırım yaptığını anlatmış. Buna inanan Scott da projeye bu şekilde dahil olduğunu vurgulamakta. Bush’un OneCoin projesi sayesinde 60 milyon dolarlık fonlama alan Hoifu Energy’nin sahibi Dr. Hui Chi Ming ile de buluşmaya geldiğini aktaran Garvin, 300.000 doların verilme amacının da bu olduğunu ve Bush’ûn bunu bildiğini iddia etmekte.

Araştırmalar hala devam etse de şu an için OneCoin projesinin yatırımcılardan 5 milyar dolara yakın para topladığı tahmin edilmekte.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

OneCoin Sahtekarlığına George Bush’un Oğlu da Mı Dahil Oldu?