e
sv

Piyasalar – ABD Vadeli İşlemleri Kudlow’un Ticaret Anlaşmasına İşaret Etmesiyle Yükseldi

43 Okunma — 06 Temmuz 2022 00:18
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Investing.com – Hissiyatın Beyaz Saray ekonomi danışmanı Larry Kudlow’un iyimser ticaret değerlendirmeler ile desteklenmesiyle ABD vadeli işlemleri Cuma günü yükseldi.

Kudlow Perşembe günü yaptığı açıklamada ABD ve Çin ticari bir anlaşmayı garantilemeye yakın olduğunu söyledi. Açıklamaları iki tarafın görüşmelerde duvara tosladığı raporlarını takiben volatil geçen bir haftanın ardından geldi.

Nasdaq 100 27 puan yükselirken, Dow 69 ve S&P 500 7 puan artış yaşadı.

Mali dördüncü çeyrek için güçlü bir raporlamanın ardından Applied Materials (NASDAQ:AMAT) hisseleri piyasa öncesinde %5,6 yükselirken, tahminleri aşan Nvidia (NASDAQ:NVDA) %0,4 ve Qualcomm (NASDAQ:QCOM) %1,7 kazandı.

Shake Shack (NYSE:SHAK) şirketle ulus çapında teslimat servisi kuracağını raporladıktan sonra Grubhub (NYSE:GRUB) %3,9 yükseldi. Servis 17 Kasım’dan itibaren ücretsiz sunulacak.

Veri cephesinde perakende satışlar,ithalat fiyatları ve Empire State imalat endeksi ve endüstriyel üretim rakamları var.

Emtialarda ham petrol %0,2 düşüşle 56,66 dolardan alıcılanırken, altın vadeli işlemleri %0,4 kayıpla 1.466,85 dolara geriledi. Amerikan Doları'nın diğer 6 majör döviz karşısındaki performansını ölçümleyen Amerikan dolar endeksi 98,010’dan işlem gördü.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Piyasalar – ABD Vadeli İşlemleri Kudlow’un Ticaret Anlaşmasına İşaret Etmesiyle Yükseldi