e
sv

Piyasalar – ABD Vadeli İşlemleri Yükselişte, Ticari İyimserlik Sürüyor

55 Okunma — 09 Temmuz 2022 12:56
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Investing.com – Ticarete yönelik iyimser söylentiler yatırımcı güvenini destekledikçe, ABD vadeli işlemleri Pazartesi günü yüksek bir açılışa işaret etti.

Çin devlet medyası hafta sonu yaptığı haberde Pekin ve Washington’ın “yapıcı konuşmalar” yaptıklarını söyledi. Anlaşmanın yapılıp yapılmayacağı ya da ne zaman imzalanacağı henüz belirsizliğini koruyor.

Diğer yandan Çin Halk Bankası 2015’ten bu yana ilk kez faizleri indirerek sürpriz yaptı ve ticaret savaşının negatif yansımalarını karşılamak için Çin’in teşvik yaptırımlarına başlayabileceği spekülasyonlarını artırdı.

Nasdaq 100 23 puan artarken, Dow 78 ve S&P 500 5 puan yükseldi.

Birleşik Otomobil İşçileri birliği otomobil şirketiyle dört yıllık bir iş anlaşması yaptıktan sonra Ford Motor (NYSE:F) %1,5 kazandı. Anlaşma büyük oranda, General Motors (NYSE:GM) ile geçen ay yapılan birini yansıtıyor. Başkan Ronald Sugar’ın Uber’in (NYSE:UBER) hisselerinin tümünü satın alacağı haberleri üzerine yolculuk paylaşım şirketi %1,2 yükseldi.

Kazanç raporu tahminlerin altında kalan Qudian (NYSE:QD) %2 gerilerken, Xerox'un (NYSE:XRX) hisse başına 22 dolarlık teklifini reddettiği bildirilen HP (NYSE:HPQ) %3,8 değer kaybetti.

Veri cephesinde Ulusal konut Yapımcıları Birliği’nin konut piyasası endeksi var.

Emtia birimlerinde ham petrol %0,3 düşüşle 57,66 dolardan alıcılanırken, altın vadeli işlemleri %0,6 kayıpla 1.459,40 dolara geriledi. Amerikan Doları'nın diğer 6 majör döviz karşısındaki performansını ölçümleyen Amerikan dolar endeksi %0,1 azalarak 97,803’ten işlem gördü.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Piyasalar – ABD Vadeli İşlemleri Yükselişte, Ticari İyimserlik Sürüyor