e
sv

Quant (QNT) Nedir? Nasıl Çalışır?

87 Okunma — 09 Temmuz 2022 12:54
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Quant platformu yüksek güvenlik sistemlerini kullanıcılarıyla buluşturmak için yola çıkan bir kripto para platformu olarak kendini gösteriyor. Quant‘taki siber güvenlik ve teknoloji uzmanları geçmişteki hatalardan ders çıkararak üst düzey güvenliği yeniden insanlarla buluşturmayı hedefliyor.

Quant (QNT) Nedir? Son 20 yıldır teknolojinin ciddi bir değişim geçirdiğini ifade eden Quant platformu bu değişimle beraber güvenlik maliyetlerinin de aynı oranda arttığını ifade ediyor. Quant’a göre Blockchain teknolojisi verimli ve etkili bir şekilde kullanıldığında bu durumu değiştirecek şekilde tasarlandı.

Öte yandan Quant Network ekibi, Ethereum Blockchain’ini temel alarak Quant’ı bir kripto para birimi token’ı olarak geliştirdi. Quant tarafından sunulan çözümler arasında Overledger OS ve GoVerify bulunuyor.

Teknik incelemeler değerlendirildiğinde Overledger projesinin ilk hedefleri arasında dünyadaki ağları çoklu bloklara bağlamak, mevcut ağları yeni bloklar için köprü olarak kullanmak, geliştiricilerin çalışmasına izin veren bir protokol ve platformla Blockchain işletim sistemi geliştirmek amacıyla bir arayüz geliştirmek yer alıyor.

GoVerify sistemi ile de kullanıcılar e-postaların, SMS’lerin ya da telefon aramalarının gerçek bir kişiden mi yoksa sahte bir yerden mi geldiğini anlayabiliyor.

Bunların yanında Quant topluluğu kendisini; sorgulayan, soğukkanlı, becerikli, toplum kurallarına karşı çıkan ve güvenilir bir topluluk olarak tanımlıyor.

Quant (QNT) Nasıl Çalışır? Quant platformunun sunduğu çözmler arasında yer alan Overledger OS, “sadece Blockchain’ler, birbirine bağlamakla kalmayıp, aynı zamanda mApps olarak bilinen çok zincirli uygulamaların oluşturulmasını kolaylaştıran ve internet zincirlerini bağlamak amacıyla mevcut ağları kullanan dünyanın ilk Blockchain işletim sistemi” olarak tanımlanıyor.

Bunun yanında Overledger, Blockchain ile dünyanın ağlarını birbirine bağlayan bir Blockchain işletim sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Bu sayede Overledger mevcut sistemler arasındaki veri aktarımını kolaylaştırıyor. Ayrıca Overledger, geliştiricilerin aynı iş mantığını farklı Blockhain ağları ve protokolleri arasında sorunsuz bir şekilde çalıştıran çok zincirli uygulamalar oluşturulmasını sağlıyor.

Öte yandan Quant platformu üzerinde desteklenen herhangi bir Blockchain token’ı ve dijital varlık piyasaya sürülebiliyor, transferi gerçekleştirilebiliyor.

QNT Nereden Alınır? Kullanıcıları ve yüksek güvenlikli uygulamaları bir araya getirmeyi amaçlayan Quant platformunun kripto birimi QNT’yi Bithumb Global ve Hotbit gibi kripto para borsalarından satın alabilirsiniz.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Quant (QNT) Nedir? Nasıl Çalışır?