e
sv

Sıcak Gelişme: Binance’e Türk Lirası Desteği Geldi!

57 Okunma — 05 Temmuz 2022 00:00
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, sonunda birkaç haftadır dolaşan haberlere son noktayı koydu ve Türk Lirası desteğini açıkladı.

Daha önce de geçtiğimiz aylarda Rusya, Kazakistan, Ukrayna ve Nijerya gibi ülkelerin itibari paralarını direkt olarak listeleyerek bir köprü oluşturan Binance, sonunda beklenen müjdeyi verdi. Kullanıcılar Bitcoin (BTC), Ether (ETH), ve XRP işlemlerinde şu an için direkt Türk Lirası kullanabilecek.

Binance CEO’su Changpeng Zhao geçtiğimiz Çarşamba günü yaptığı açıklamada 180 itibari parayı listeleyeceklerini belirtse de, Türk Lirası’nın bu kadar çabuk listelenmesi aslında Türkiye içerisindeki piyasaya verilen önemini de gözler önüne sermekte.

Binance Türk Lirası İçin Papara’yı Seçti Binance’in bu hamleyi yapmak için nasıl bir yol izleyeceği merak edilirken, ünlü borsanın seçtiği platform Papara oldu. Papara ile ortaklık imzalayan Binance, TL desteğini bu şekilde verecek. İlerleyen günlerde kripto para satış işlemleri için de TL desteği getirileceği belirtilse de, şu an için sadece kripto para alımında Papara hesabı üzerinden TL alınabilmekte.

Binance gibi dünya standartlarında bir kripto para borsasının Türk Lirası ile alım satım işlemini açması kesinlikle Türkiye’deki yatırımcılar için büyük bir avantaj olsa da, bunun yerel kripto para borsaları için benzer bir avantaj sağlayacağını söylemek mümkün değil.

Aslında bu durum rekabeti arttırıp yerel borsaların komisyon veya benzer ücretlerde indirime gitmesini veya farklı yollar seçmesini sağlayabilir. Binance üzerinden TL ile kripto para almak için buradaki siteye girmek yeterli olacaktır.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Sıradaki içerik:

Sıcak Gelişme: Binance’e Türk Lirası Desteği Geldi!