e
sv

Sodexo hisseleri, üçüncü çeyrek gelir beklentilerini aştı

80 Okunma — 11 Temmuz 2022 00:16
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yazar – Scott Kanowsky 

Investing.com – Sodexo (EPA:EXHO) hisseleri Cuma günü STOXX 600 endeksinin üst sıralarına yaklaştı. Gıda hizmetleri şirketi, üçüncü çeyrekte beklenenden daha yüksek gelir raporladı.

Şirket, çeyrek dönemlik konsolide satışlarının bir önceki yıla göre %18,3 oranında organik bir artışla 5,52 milyar euro olduğunu raporladı. Analistlerin beklentisi 5,33 milyar dolardı. Şirket bu artışı, ofise dönüşlerin yanı sıra kongre faaliyetlerinin artmasıyla birlikte yerinde hizmetlerde yaşanan toparlanmaya yordu.

Sodexo Başkan ve CEO’su Sophie Bellon, “Omicron sonrası yerinde hizmetlerin hacmindeki toparlanma ve fiyat revizyonları sayesinde üçüncü çeyrekte tüm faaliyetlerde, segmentlerde ve coğrafyalarda güçlü bir büyüme yaşandı. Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri (Benefits & Rewards Services) de tüm bölgelerde ivmelendi.” dedi.

Grup ayrıca %15-18 aralığının alt sınırına yakın olması beklenen 2022 organik büyüme kılavuzunu yineledi. Yıllık temel işletme kârının %5’e yakın olması bekleniyor.

Bellon, şirketin aynı zamanda yerinde hizmetler birimini yeniden düzenleme planıyla ilerleyeceğini ve bunun bölüme “çeviklik ve hız” getireceğini söyledi. Teklif, grubun orta vadeli hedefleri ile birlikte 2 Kasım’daki Sermaye Piyasaları Günü’nde sunulacak.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Sodexo hisseleri, üçüncü çeyrek gelir beklentilerini aştı