e
sv

Solana, Menkul Değerler Yasasını İhlal Etmekle Suçlanıyor

87 Okunma — 10 Temmuz 2022 12:50
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Özellikle 2016’nın sonlarında büyük bir patlama yapan ICO trendi, birçok kripto para projesi için değerli bir finansman kaynağı oldu. Bu trende ahenk sağlayan projelerden birisi olan Solana da 2018 ICO başlatmış ve 0.22 dolardan birinci alıcıları ile buluşmuştu. Fakat Kaliforniya Federal Mahkemesi’nde açılan bir toplu davaya nazaran, Solana ekosistemindeki kilit oyuncuları, kayıtsız bir menkul değer olan SOL’den yasadışı olarak kâr etmekle suçluyor.

Solana (SOL) Kayıtsız Bir Menkul Değer Olmakla Suçlanıyor

Özellikle ABD’de rastgele bir varlığın yasa dışı olmaması için SEC’e bildirilmesi ve bu varlıkların tanımlanması gerekmekte. Çoklukla Ripple ve SEC ortasında yaşanan bu menkul değer gerginliği öbür birçok proje için de yaşanabiliyor. Son olarak Kaliforniya’da ikamet eden Mark Young tarafından açılan bir dava, Solana Labs’i kayıtsız bir menkul değer olan SOL’den yasadışı olarak kâr etmekle suçluyor.

Bunlara ek olarak davada Solana Vakfı, Solana’dan Anatoly Yakovenko, kripto VC devi Multicoin Capital, Multicoin’den Kyle Samani ve ticaret masası FalconX üzere isimler de yer alıyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Solana, Menkul Değerler Yasasını İhlal Etmekle Suçlanıyor