e
sv

Tanınan Fotoğrafçı Sam Yari, NFT’lerle Savaş Mağdurlarına Dayanak Olacak

80 Okunma — 04 Temmuz 2022 00:44
avatar

ANKA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son zamanlardaki projeleriyle ismini duyuran Fotoğrafçı Sam Yari, NFT’ler hakkında açıklamalarda bulundu. Yari yardım gayeli NFT satışı yapacağını da lisana getirdi.

Yari, Rusya-Ukrayna savaşına dair bir çalışma hazırladığını belirterek, savaş mağdurlarına takviye olacağını lisana getirdi. Yari, şu tabirleri kullandı:

“Son vakitlerde yaşadığımız bahtsız olaylardan biri olan Rusya-Ukrayna Savaşı, birçok suçsuz insanın ziyan görmesine neden oldu. Bu durumda oturup hiçbir şey olmamış üzere hayatımıza devam edemezdik. Bir proje yapmamız gerektiğini düşündük. Bu projede emelimiz, savaş mağdurlarına takviye olarak onların kendilerini çok daha yeterli hissetmelerini sağlamak. Bunun için bir grup kurduk ve çalışmalarımıza başladık. Projemizde bize Ukraynalı muhteşem modeller takviye oluyor ve çok özel fotoğraflar çekiyoruz. Çektiğimiz fotoğrafları sergileyerek insanların beğenisine sunacağız. Böylece sergiden elde ettiğimiz gelirleri kullanarak Ukraynalı savaş mağdurlarına dayanakta bulunacağız.”

Fotoğraflar NFT Olarak da Satışa Çıkacak

Ünlü fotoğrafçı stant sonrasında fotoğrafları NFT’ye dönüştüreceklerini belirterek şunları söyledi:

“Biliyorsunuz artık özgün yapıtları NFT sayesinde dijitale de aktarabiliyoruz. Bu sayede yapıtların çok daha fazla beşere ulaşabilmesini imkanlı hale getiriyoruz. Bu projede de tam olarak bunu yapacağız. Fotoğrafların çok daha fazla insan ulaşabilmesi bizim için çok değerli. Zira elde ettiğimiz gelirleri savaş mağdurları için kullanacağız. Onların çok daha âlâ bir yaşantı içerisinde olması için kullanacağımız gelirin fazla olması, daha fazla beşere yardımcı olabilmemiz manasına geliyor. Bu nedenle titiz bir çalışma içerisindeyiz ve kesintisiz bir formda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” 

Sıradaki içerik:

Tanınan Fotoğrafçı Sam Yari, NFT’lerle Savaş Mağdurlarına Dayanak Olacak